Burlenčių aistruoliai: šio sporto laukia šviesi ateitis

Burlenčių sportas sėkmingai gyvuoja jau 50 metų. Vos burlentėms atsiradus, vieną jų įsigijęs vokietis Calle`as Schmidtas neabejoja, kad šio sporto dar tik laukia aukso amžius.
© R. Kubiliaus nuotr.

Burlentės dar sugrįš. Nesvarbu, ši karta, kita, ar po jos ateisianti vėl pamils burlentes, nes malonumas, kurį ant jų patiri, per daug didelis“, – sako burlentininkas.

1967-aisiais amerikietis Jimas Drake`as pirmasis iškėlė burę virš banglentės. Neilgai trukus jo pavyzdžiu pasekė kiti. Vokietijai priklausančioje Zilto saloje visai netrukus jis išpopuliarino šią naują sporto šaką. Apie burlenčių sporto ištakas laidai „Euromaxx“ sutiko papasakoti Vokietijos burlenčių sporto pionierius.

C. Schmidtas pirmąją burlentę nusipirko JAV 1972-aisiais ir parsivežė į Vokietiją. 77-erių vyras prisimena pirmąjį bandymą su ja paplaukioti.

„Buvo labai vėjuota ir tai pačios blogiausios sąlygos pradedančiam. Po pirmos dienos buvau kaip reikiant apdaužytas ir apibrozdintas“ – pasakoja C. Schmidtas.

Tačiau vėjui nurimus ir sukaupus daugiau patirties, antroji diena buvo kur kas malonesnė ir jam puikiai pavyko. Burlente skrosdamas Vokietijos pajūriu ir prie ežerų, C. Schmidtas keldavo didžiulį žmonių susidomėjimą.

„Visuose paplūdimiuose surengdavome tikrą šou. Tuomet burlentininkų buvo dar nedaug, bet mes vis tiek buvome matomi“, – prisimena C. Schmidtas.

Netrukus daugybė žmonių panoro išbandyti burlentes. Net ir šiandien tūkstančiai pradedančiųjų užsirašo į sporto mokyklas. Tiesa, ne kiekvienam šis pomėgis prilimpa, nes pasiekti aukštą lygį – gana sunku.

Praėjus pusei šimto metų nuo burlenčių atsiradimo, C. Schmidtas tiki, kad burlenčių sporto laukia šviesi ateitis.

„Burlentės dar sugrįš. Nesvarbu, ši karta, kita, ar po jos ateisianti vėl pamils burlentes, nes malonumas, kurį ant jų patiri, per daug didelis“, – neabejoja burlentininkas.

Dauguma išbandžiusių, kuriems vis dėlto pavyko išsilaikyti ant kojų ir valdyti burlentę, sako, kad nebeįsivaizduoja gyvenimo be to malonumo, kurį gali suteikti šis sportas.

Daugiau apie burlenčių sportą – vaizdo įraše.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Motoras/sparnai/burės

Kaip išsirinkti kokybiškus automobilinius kilimėlius? (6)

Kaip išsirinkti kokybiškus automobilinius kilimėlius?
Kiekvienas automobilio savininkas anksčiau ar vėliau susiduria su poreikiu įsigyti papildomus automobilinius priedus ir aksesuarus. Vienas pagrindinių dalykų – automobiliniai kilimėliai, kurie tik iš pirmo žvilgsnio atrodo ne tokie jau ir svarbūs. Varle.lt automobilinės įrangos specialistų teigimu, teisingai pasirinktas automobilinis kilimėlis – tai ne tik salono švara, bet taip pat saugumas ir patogumas.

Vandens butelio automobilyje geriau nepalikite: pažiūrėkite, kas nutiko (14)

Vandens butelio automobilyje geriau nepalikite: pažiūrėkite, kas nutiko
Vienas baterijų meistras buvo išėjęs pietauti, kai pastebėjo, kad iš jo sunkvežimio salono rūksta dūmai. Jo paties nuostabai paaiškėjo, kad svilimo kaltininkas buvo… vandens butelis.

Burlenčių aistruoliai: šio sporto laukia šviesi ateitis

Burlenčių aistruoliai: šio sporto laukia šviesi ateitis
Burlenčių sportas sėkmingai gyvuoja jau 50 metų. Vos burlentėms atsiradus, vieną jų įsigijęs vokietis Calle`as Schmidtas neabejoja, kad šio sporto dar tik laukia aukso amžius.

V. Putino išreklamuota „Lada“ pateko į hitparadą: užėmė 99-ą vietą (64)

V. Putino išreklamuota „Lada“ pateko į hitparadą: užėmė 99-ą vietą
Praėjusiais metais Rusijoje pradėtas gaminti automobilis „Lada Vesta“, prie kurio vairo, stebint fotorepoteriams sėdo pats šalies vadovas Vladimiras Putinas, pagaliau pateko į geriausiai Europoje parduodamų automobilių šimtuką. Tiesa, čia užėmė vos 99-ą vietą.

Nesėkmė: „Skrajojantis užpakalis“ tėškėsi į žemę (10)

Nesėkmė: „Skrajojantis užpakalis“ tėškėsi į žemę
Didžiausio pasaulyje lėktuvo-dirižablio „Airlander 10” antrasis bandomasis skrydis baigėsi nesėkme – orlaivis kliudė elektros perdavimo linijos stulpą ir tėškėsi į žemę.