Fotoreportažas: gyvenimas laukiant mirties bausmės

 (2)
Tuo metu, kai Lietuvoje po eilinės šalį sukrėtusios siaubingos tragedijos, vėl kilo diskusijų banga dėl mirties bausmės sugrąžinimo, garsiojo Kalifornijos (JAV) San Kventino kalėjimo kaliniai, nuteisi mirties bausme, laukia, kokių naujienų jiems atneš 2016-ieji.
San Kventino kalėjimas. Mirties bausmės laukiantis Robertas Galvanas
© AP / Scanpix

San Kventine kali apie 750 mirtininkų, kai kurie jų, kaip Charlesas Marcusas Edwardsas, priklausęs kukuksklanui, mirties bausmės įvykdymo už dviejų juodaodžių nužudymą laukia nuo 1964-ųjų. Jis nėra vienintelis „veteranas“ - mirtininkų kamerose galima išvysti ir serijinį žudiką Dougą Clarką, 1980-aisiais Los Andžele per kelis mėnesius nužudžiusį septynis žmones.

Jam dabar yra 67 metai, ir neaišku, ar jis greičiau mirs nuo senatvės ar injekcijos.

San Kventine už grotų savo likimo jau ne vienerius metus laukia ir daugiau mirtininkų. Gali būti, kad mirties bausmės jiems pavyks išvengti – jei tik šiemet, 2016-aisiais, Kalifornijos gyventojai nubalsuos už mirties bausmės panaikinimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Byla Nr.

Užauginti laukinių žvėrių: tokių vaikų būta ir Lietuvoje (18)

Užauginti laukinių žvėrių: tokių vaikų būta ir Lietuvoje
Nuo seniausių laikų egzistuoja pasakojimai apie žvėrių užaugintus žmonių vaikus.

Rusijos milicininko „karjera“: iš samdomo žudiko tapo žmones aukojančiu okultistu (11)

Rusijos milicininko „karjera“: iš samdomo žudiko tapo žmones aukojančiu okultistu
Vos Rusijos visuomenė spėjo atsitokėti po žudiko maniako Michailo Popkovo prisipažinimų apie naujas žmogžudystes (manoma, kad Angarske kurį laiku milicininku dirbęs vyras nužudė 81 moterį), kuomet Sverdlovske buvo baigtas kitos pasibaisėtinos bylos tyrimas, kuriame kaltinamasis – vėl gi buvęs milicininkas.

Legendinis imtynininkas baisią paslaptį nusinešė su savimi (19)

Legendinis imtynininkas baisią paslaptį nusinešė su savimi
Legendinis pramoginių imtynių (vrestlingo) čempionas Jimmy Snuka (tikrasis vardas – Jamesas Reiheris Snuka), ringe demonstravęs kvapą gniaužiančius triukus ir triuškinęs savo varžovus, buvo bejėgis kovoje prieš skrandžio vėžį - sausio 15-ąją 73 metų imtynininko gyvybė užgeso.

Rusija pašiurpusi: „Angarsko maniako“ aukų sąrašas plečiasi – tai baisiau nei A. Čikatilo (13)

Rusija pašiurpusi: „Angarsko maniako“ aukų sąrašas plečiasi – tai baisiau nei A. Čikatilo
Rusija pašiurpusi – dar 2012 metais sučiuptas ir dėl įrodytų 22 žmogžudysčių bei dviejų sunkių kūno sužalojimų laisvės atėmimo bausme iki gyvos galvos nuteistas serijinis žudikas Michailas Popkovas prabilo apie naujas aukas. Jei pasitvirtins visa informacija, buvusio Angarsko milicininko kruvinajame sąraše gali atsidurti 81 auka, o tai gerokai daugiau nei jų įrašyta maniako Andrejaus Čikatilo byloje – 1994 metais sušaudytas „Pasiutęs žvėris“ buvo teisiamas dėl 53 žmogžudysčių.

Įgūdžiai ringe nepadėjo – Juodasis Tigras sumuštas Maskvos gatvėje (43)

Įgūdžiai ringe nepadėjo – Juodasis Tigras sumuštas Maskvos gatvėje
Rusijos maišytų kovos menų (MMA) meistras Rasulas Mirzajevas Naujus metus sutiks ligoninėje – naktį iš penktadienio į šeštadienį sportininkas Maskvoje buvo sumuštas trijų nepažįstamųjų. Be to, jis buvo sužeistas šūviu iš trauminio pistoleto.