Raumeningasis Lietuvos reperis pristatė sukrečiantį kūrinį apie laisvę

 (19)
Reperis Ironvytas (Vytautas Medineckas) pristatė naują vaizdo klipą dainai iš debiutinio albumo „Pirmas“. Simboliška, jog daina, pavadinimu „Laisvė“ pristatyta visuomenei šiuo metu svarbiomis Lietuvai aplinkybėmis, minint sausio 13-osios 25-metį. Ar šis kūrinys ir skirtas šiai progai paminėti?
Ironvytas
© Organizatorių nuotr.

„Pirmiausia, šis kūrinys buvo pradėtas rašyti laikotarpiu, kuomet 2015 m. vyko vieni didžiausių neramumų susijusių su Rusijos ir Ukrainos konfliktu.Tai man kėlė nerimą bei labiausiai stebino jaunimo abejingumas. Supratau, kad šiuolaikinis jaunimas nevisada suvokia, kas yra laisvė, jiems tai atrodo natūralu ir sunku patikėti, kad mus gali kas nors užpulti, vėl atimti laisvę. Atrodo, kad okupuoti buvom kažkada labai senai, o pagalvojus praėjo viso labo tik 25 metai - tai ir buvo pirmasis „kabliukas“ dainos temai,“ – pranešime žiniasklaida cituojamas Ironvytas.

Tačiau daina nėra vien tik apie nepriklausomybę – laisvės tema atskleidžiama įvairias kampais. „Šalies nepriklausomybė buvo viena iš temų, privertusių mane susimąstyti. Toliau svarsčiau apie tai, kodėl yra tiek daug nelaimingų žmonių aplinkui. Dažnai mes patys save suvaržome – bijome, ką pasakys aplinkiniai, bijome kurti, tiesiog bijome būti savimi. Dažnas per savo godumą stringa pinigų karuselėje ir tampa jų įkaitu. Kažkas siekdamas savo laisvės pasirenka netinkama kelią ir patenka už grotų. Gyvenimas yra įdomus, todėl turime daug erdvės interpretacijai, nuspręsdami, kur yra mūsų laisvė ar nelaisvė.“

Paklaustas apie pačią vaizdo klipo idėją, atlikėjas, sakė, kad iš karto po dainos sukūrimo turėjo galvoje mintį, kaip visa tai turėtų atrodyti. „Rašant kūrinį įsivaizdavau, kad vaizdo klipo scenos turi buti filmuojamos būtent žvarbią žiemos naktį. Iškart žinojau, kad klipo gamybą patikėsiu savo bičiuliui Vilmantui Grubiu ir jo „Gruvi Media“ komandai. Filmavimo naktį spaudė 20 laipsnių šaltukas, tačiau vardan gražių vaizdų vertėjo pasistengti, rezultatu esu visiškai patenkintas,“ – sakė Ironvytas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Muzika/kinas/knygos

Prancūzas fotografas Lietuvoje atrado grožio ir šokolado oazę (4)

Prancūzas fotografas Lietuvoje atrado grožio ir šokolado oazę
Fotografija – menas, hobis ar profesija? Šiandieniniame pasaulyje dėka vis tobulėjančių technologijų, turbūt, dažnas susimąstėme – ach, ir aš galėčiau būti fotografas... Ir ne veltui, juk skaičiuojama, kad žmonija kas dvi minutes padaro tiek nuotraukų, kiek jų buvo padaryta visame XVIII a.

Menininkų rutina: kaip filmus kūrė Ingmaras Bergmanas

Menininkų rutina: kaip filmus kūrė Ingmaras Bergmanas
„Ar žinote, ką reiškia kurti filmus? – paklausė Bergmanas 1964-aisiais duotame interviu. – Aštuonios valandos sunkaus darbo kasdien, kad gautum tris minutes filmo. O per tas aštuonias valandas, jei labai pasiseka, tikroji kūryba tetrunka dešimt dvylika minučių. Kartais nė jų nebūna. Tada turi prisiversti dirbti dar aštuonias valandas ir melstis, kad šįkart pavyktų išspausti dešimt minučių.“

Kaip „Švyturys“ 1985 metais Rembo sudirbti mėgino
 (53)

<div>Kaip „Švyturys“ 1985 metais Rembo sudirbti mėgino</div>
1985 metų gegužę Amerikos kino teatruose pasirodęs filmas „Rambo: First Blood Part II“ sukėlė kur kas didesnį triukšmą nei prieš trejus metus pasirodžiusi pirmoji dalis. Šį kartą Vietnamo karo veteranas Džonas Rembo iškeliavo gelbėti savo bendražygių ir kraujas liejosi kur kas gausesniais upeliais.

Prodiuseris R. Skaisgirys apie „Savanorius“: suprasti turi penktokas, kaimas ir miestas (5)

Prodiuseris R. Skaisgirys apie „Savanorius“: suprasti turi penktokas, kaimas ir miestas
Prodiuserių kompanijos „Videometra“ įkūrėjas Rolandas Skaisgirys jau yra įgyvendinęs per šimtą televizijos projektų. Ir vis dėlto, istorinis daugiaserijinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ – išskirtinis kūrinys, pasakojantis apie didingas kovas dėl Lietuvos nepriklausomybės atgavimo. Prodiuserio ir vieno iš filmo scenarijaus autorių teigimu, net tokie iš pirmo žvilgsnio sudėtingi projektai turi būti suprantami bet kokiam žmogui.

Serialas savaitgaliui: „Quarry“ kraujas ir mįslės (6)

Serialas savaitgaliui: „Quarry“ kraujas ir mįslės
Iš karto perspėsime – šio rugsėjo mėnesį pristatyto serialo „Quarry“ veiksmas įsibėgėja lėtai, tačiau vėliau jo siužeto linijos vyniojasi taip gardžiai, jog turėtų būti patenkintas net išrankiausias kriminalinių dramų mėgėjas.