Verslininkas parodė, kaip gaminami naminiai ledai: dažnas daro vieną esminę klaidą (0)

52485
Ema Bilytė, Robertas Narmontas | www.DELFI.lt
2016 m. liepos 27 d. 11:46
Tikriausiai kiekvienam vasaros sezonas yra tiesiog neatsiejamas nuo karštą dieną gaivinančių ledų. Plombyras, šerbetas, egzotiški skoniais ir įstabios spalvos – pasirinkimas dabartinėje ledų rinkoje iš tiesų milžiniškas. Vis dėlto vis dažniau vartotojai renkasi kiek brangesnius naminius arba natūralius ledus. Nuo tokių tendencijų stengiasi neatsilikti ir smulkieji verslininkai.

Šokolado gamyba jau daug metų besiverčianti įmonė „AJ šokoladas” nebuvo išimtis. Šaltuoju sezonu šokolado ir karštų gėrimų pardavimai labai sumažėja, tad verslas patiria realią grėsmę. Į asortimentą įtraukti naminius ledus įmonė ryžosi maždaug prieš trejus metus.

Verslo įkūrėjo Algimanto Jablonsko teigimu, ledus pasigaminti iš tiesų galima ir namie, bet vis dėlto tam tikrai reikės atitinkamų prietaisų. Anot specialisto, ne visi internete platinami ledų receptais yra tikrai vykę. „Ledams yra būtina speciali ledų gaminimo mašina. Aš manau, kad yra ir buitinių ledų gaminimo mašinų. Mažam kiekiui tokie prietaisai iš tiesų tiks puikiai. Jeigu šeimininkė tiesiog įpils grietinėlės, pieno bei stabilizatoriaus mišinį į indą ir įdės į šaldymo kamerą, ši masė virs ledo luitu, o ne skaniu puriu plombyru. Puriems ledams būtinas lėtas šaldymas ir nuolatiniais maišymas”, - įsitikinęs A. Jablonskas.

Kaip gaminami ledai žiūrėkite reportaže.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai