Paryžiaus muziejuje – didžiausias pasaulyje keleivinis lėktuvas „Airbus A380“ (0)

15142
REUTERS
2017 m. vasario 19 d. 19:53
Prancūzija atidavė deramą pagarbą didžiausiam pasaulyje keleiviniam lėktuvui „Airbus A380“ – vasario 14 dieną jis atsidūrė Nacionaliniame aviacijos ir kosmoso muziejuje Paryžiuje, kur prieš tai jau įsikūrė „Boeing 747“. Deja, ekspertai neslepia abejonių, ar šių rinkos milžinų laukia šviesi ateitis.

„Airbus A380“ bandomasis lėktuvas, kuris ir buvo atskraidintas į muziejų, vos antrasis, kuris iš tikrųjų buvo pakeltas į orą. Pirmasis šio dangaus giganto skrydis vyko dar 2005 metų pavasarį.

Šį kartą „Airbus A380“ iš Tulūzos atskrido į Le Buržė. Juo keliavo ir 50 techninių darbuotojų, kurie praleis net kelis mėnesius, bandydami jį pritaikyti norinčiųjų apžiūrėti reikmėms.

Tai pirmasis kartas, kai „Airbus“ perkėlė vieną iš savo bandymams skirtų lėktuvų į muziejų ir itin svarbi pergalė kuratoriams, kurie tiek metų derėjosi dėl galimybės eksponuoti didžiausią pasaulyje keleivinį lėktuvą, galintį vienu metu skraidinti 853 žmones.

Tikimasi, kad šis lėktuvas, kuris bus pradėtas oficialiai eksponuoti 2018 metais, taps vienu populiariausių muziejaus eksponatų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai