Neprilygstamas rožinis deimantas Ženevos aukcione pasiekė kainos rekordą (0)

1772
REUTERS
2018 m. lapkričio 14 d. 14:49
Itin retas beveik 19 karatų rožinis deimantas antradienį aukcione Ženevoje buvo nupirktas už 50,3 mln. Šveicarijos frankų (44 mln. eurų) ir tai yra naujas tokių brangakmenių rekordas vienam karatui, pranešė aukcionas „Christie's“.

Deimantą „Pink Legacy“, kažkada priklausiusį Oppenheimerių šeimai, dešimtmečius valdžiusiai deimantų kasybos kompaniją „De Beers“, nupirko amerikiečių prabangos prekių kompanija „Harry Winston“, priklausanti šveicarų grupei „Swatch“.

18,96 karato brangakmenis buvo atrastas vienoje Pietų Afrikos kasykloje prieš maždaug 100 metų, nurodė „Christie's“. Jis tikriausiai buvo nušlifuotas praėjusio amžiaus 3-iajame dešimtmetyje ir nuo to laiko nebuvo keičiamas.

Naujieji savininkai deimantą iškart perkrikštijo į „Winston Pink Legacy“.
„Christie's“ juvelyrikos padalinio vadovas Rahulas Kadakia jį pavadino „vienu puikiausių pasaulio deimantų“.

Stačiakampio formos briliantas priskiriamas aukščiausiai spalvinei kategorijai „fancy vivid“.

Dauguma rausvų deimantų sveria mažiau nei karatą, o aukščiausiai spalvinei kategorijai priskiriamų daugiau kaip 10 karatų deimantų aukcionuose praktiškai nebūna.

„Pink Legacy“ priskiriamas klasei „Type IIa“ – tai reiškia, kad jis chemiškai yra itin švarus. Į šią kategoriją patenka tik du procentai deimantų.

„Įsivaizduokite domino kauliuką su nupjautais kampais“, – neseniai naujienų agentūrai AFP sakė „Christie's“ tarptautinis juvelyrikos specialistas Jeanas-Marcas Lunelis, apibūdindamas neįprastą deimanto formą.

Jis pažymėjo, kad „Pink Legacy“ nušlifuotas „klasikine stačiakampio forma“, ne taip kaip šiais laikais šlifuojami deimantai, kurie paprastai būna apvalesni ir turi daugiau briaunų.

Klasikine stačiakampio forma tradiciškai šlifuojami balti deimantai ir retai – rausvi.

„Christie's“ nurodė, kad „Pink Legacy“ yra „didžiausias ir puikiausias „Fancy Vivid Pink“ deimantas, kada nors pasiūlytas aukcionui“ ir pavadino šį brangakmenį neprilygstamu.

„Christie's“ sakė, kad aukcionuose buvo pasiūlyti tik keturi rožiniai kategorijos „vivid“ deimantai, sveriantys daugiau kaip 10 karatų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai