Mokėjimo paslaugos įvedus eurą turėtų pigti, sako Lietuvos bankas (8)

548
Rinatas Chairulinas, DELFI TV
2014 m. rugsėjo 22 d. 17:53
Lietuvos bankas tikisi, kad nuo Naujųjų metų mažės mokestis už bankų operacijas. Pasak centrinio banko vadovo, nuo sausio 1 dienos beveik penkis kartus sumažės komercinių bankų mokėjimai už naudojimąsi centrinio banko sistema, tad tikimasi, kad mažės ir paslaugų kainos bankų klientams.

„Įkainius už naudojimąsi mūsų mokėjimo sistemomis (sumažinome - BNS). Bankai mums moka ir mes esame priėmę sprendimą, kad tuos įkainius sumažiname nuo 19 lietuviškų centų iki 1 euro cento (3,45 lietuviško cento - BNS). Mes jiems aiškiai demonstruojame, kad pavedimai eurais turi pigti ir gerokai pigti ir mes tikrai galvojame, kad taip ir turėtų atsitikti“, - pirmadienį spaudos konferencijoje teigė LB valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Pasak jo, tikimasi, kad mažės ir tarptautinių pervedimų eurais įkainiai. Šiuo metu tarptautinis pervedimas eurais kainuoja 40 litų.

„Atsižvelgdami į Estijos, Latvijos pavyzdį, mes neturime jokių prielaidų sakyti, kad tarptautiniai mokėjimai eurais nepigs. Mes tikrai galvojame, kad yra visos prielaidos Lietuvoje gerokai atpiginti mokėjimus eurais“, - teigė centrinio banko vadovas.

Lietuva eurą įsives 2015 metų sausio 1-ąją.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi