Londono Savile Row gatvėje savo siuvimo ateljė atidarė pirmoji moteris (0)

1484
REUTERS
2016 m. balandžio 8 d. 11:29
Kathryn Sargent trečiadienį pateko į istoriją, kai tapo pirmąja siuvimo meistre moterimi, atidariusia savo ateljė prestižinėje Londono Savile Row gatvėje.

15 metų pradirbusi karališkojoje „Gieves & Hawkes“ siuvykloje, kur taip pat tapo pirmąja sukirpėjų vadove moterimi, ji apsuko visą ratą, kai galiausiai pravėrė savo pačios siuvimo ateljė duris garsiojoje gatvėje, kurioje per beveik 200 metų rankų darbo kostiumų siuvimo istoriją tradiciškai dominuoja vyrai.

Ji teigė, kad jos mokytojais buvo šaunūs žmonės, visi vyrai, kurie su džiaugsmu perduoda išskirtinių kostiumų siuvimo įgūdžius jaunesnei ir energingesnei siuvimo meistrų kartai.

Philipas Parkeris, „Henry Poole and Co“ direktorius bei vyriausias siuvimo meistras Savile Row gatvėje, buvo vienas iš jos mokytojų.

Jis sako, kad požiūris į moteris šioje pramonės šakoje jau pasikeitė.
Iš Šiaurės Anglijos Lidso miesto kilusi K. Sargent teigia, kad jos įkvėpimo šaltinis buvo gerai besirengęs jos tėvas, o kūrybiškumo genus ji paveldėjo iš savo motinos, aistringos mezgėjos.

Pagal individualų užsakymą siuvamų dviejų dalių kostiumų jos ateljė kaina prasideda nuo 4200 svarų ir gali kainuoti net 10 tūkst. svarų, jei bus siuvami iš išskirtinių ir retų medžiagų, teigė ji.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai