Lietuvis nustebo pamatęs sąskaitą už langus ir duris: atrodė smulkmena, bet piniginę patuštino (0)

11727
2019 m. gruodžio 11 d. 18:16
A++ klasė, 100 tūkst. eurų už 100 kv. metrų namą ir 500 eurų namo išlaikymui per metus. Ar tai įmanoma? Pelno nesiekiantis projektas „Tausoki.lt“, skirtas pasidalinti patirtimi, kaip galima statyti kitokį, taupų, šiltą ir išlaikymui nebrangų namą. DELFI Būstas publikuoja V pasakojimo dalį, kurioje projekto vykdytojas Vaclovas papasakojo, kaip sekėsi namui išsirinkti ir įdėti langus bei duris.

Namas jau pradeda įgauti savo galutinę išvaizdą, ima ryškėti namo kontūrai. Kaip tik šiuo metu reikia pasirūpinti, atrodo, mažomis, tačiau labia svarbiomis detalėmis – namo langais ir durimis. Statant A++ klasės namą, sprendimas, kokius langus ir duris dėti, yra labiai svarbus ir lemiantis, ar būstas bus sandarus, atitinkantis A++ klasės statinių standartus.

Tiesa, šalia namo durų ir langų, reiktų paminėti ir pamato šiltinimo svarbą.

„Būtina pažymėti, kad ant itin šilto plokštuminio pamato mes dėjome dar vieną betono sluoksnį, taip vadinamas juodgrindes, kurios turės užtikrinti dar didesnį pamato sandarumą”, – sako projekto vykdytojas Vaclovas.

Langų ir durų pasirinkimas yra labia didelis, todėl, kaip tikina projekte dalyvaujantis statybininkas Vaidas, langus reikia rinktis pagal reikalingus šilumos varžų reikalalavimus.

Tačiau štai ieškant durų, pasak projekto vykdytojo Vaclovo, teko pavargti: „Kaštai nemaži, bet tai svarbi namo dalis, kuri turės atlaikyti kone didžiausius krūvius. Lauko durims teks daug kartų įsileisti šeimininkus, svečius ir visais įmanomais būdais ginti namą nuo šalčio žiemą. Tad ir čia taupyti labai neišeis. Durims irgi galioja tokie patys reikalavimai kaip ir langams.”

Kokie langai ir durys buvo išrinkti A++ klasės namui, ir kiek jie kainavo, žiūrėkite reportaže.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai