Dubajuje testuojami skraidantys taksi (0)

22608
REUTERS
2017 m. rugsėjo 26 d. 15:43
Pirmadienį, rugsėjo 25 d., Dubajuje buvo atliktas demonstracinis skrydis aparatu, kaip tikimasi, duosiančiu pradžią pirmajai pasaulyje skraidančių bepiločių taksi paslaugai. Šį ambicingą tikslą išsikėlęs Jungtinių Arabų Emyratų miestas tikisi išvesti arabų pasaulį į lyderių inovacijų srityje gretas.

Dronus projektuojančios Vokietijos įmonės „Volocopter“ sukurtas skraidantis taksi primena nedidelę dvivietę sraigtasparnio kabiną, ant kurios stogo pritvirtintas platus lankas su 18 propelerių. Įsidėmėtina, kad bandomasis skrydis nebuvo pilotuojamas žmogaus.

Skraidantis aparatas neturėtų būti valdomas nuotoliniu būdu. Planuojama, kad maksimali jo skrydžio trukmė galėtų būti 30 minučių. Svarbu, kad skraidyklė papildyta įvairiausiomis avarijos atveju suaktyvinamomis apsaugos priemonėmis, kaip antai papildomi akumuliatoriai ir rotoriai. Joje yra ir pora parašiutų.

Įmonė „Volocopter“ rungiasi su daugiau nei dešimčia puikiai finansuojamų Europos ir Jungtinių Valstijų bendrovių. Visos jos stengiasi įgyvendinti nuosavas mokslinę fantastika primenančias vizijas – sukurti naujo tipo miesto transportą – tarpinį variantą tarp bepiločių elektromobilių ir neaukštai skraidančių, vertikaliai pakylančių bei nusileidžiančių orlaivių.

Šio tikslo link eina ne vienas orlaivių ir erdvėlaivių pramonės gigantas. Pavyzdžiui, bendrovė „Airbus“ automatiškai pilotuojamą taksi į orą yra užsibrėžusi paleisti iki 2020-ųjų. Su ja, žinoma, konkuruoja vieno iš „Google“ įkūrėjų Larry‘io Page‘o remiama įmonė „Kitty Hawk“, taip pat „Uber“. Pastaroji, padedama partnerių, siekia įgyvendinti nuosavą skraidančio taksi strategiją.

Bandomąjį skrydį įmonė surengė per ceremoniją, kurią stebėjo Dubajaus emyro įpėdinis šeichas Hamdanas bin Mohammedas.

Karo ir kovų draskomame regione esantys Jungtiniai Arabų Emyratai siekia išsiskirti kaip į ateitį žvelgianti ir pažangiomis technologijomis tikinti visuomenė.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai