500 metų senumo rankraštis parduotas už keturiskart didesnę sumą nei buvo tikėtasi (1)

1327
REUTERS
2018 m. birželio 19 d. 12:15
Birželio 16 d. viduramžiais datuojamo rankraščio kaina šoktelėjo iki stebėtinos 4,29 mln. eurų sumos ir net keturiskart viršijo pradžioje įvardytą kainą.

Rankraštis, kurio pavadinimas „Petau valandų knyga“, Paryžiuje vykusiame aukcione iš pradžių buvo įkainotas 700–900 tūkst. eurų suma. Puikiomis iliustracijomis papildytas veikalas yra daugiau nei pusės tūkstantmečio senumo. Jis galėjo būti sukurtas maždaug 1495 metais.

Ką tik pasibaigusiame viduramžiais ir Renesanso epochoje sukurtų rankraščių aukcione jis tapo už didžiausią sumą parduotu daiktu. Surengtas aukcionas buvo pirmasis iš septynių iki birželio 20 d. vyksiančių aukcionų.

Iš viso jau parduota rankraščių už 10 012 187 eurus, o per keturias aukcionų dienas tikimasi parduoti 942 rankraščius. Šitaip mėginama realizuoti įmonės „Aristophil“ sukauptą solidžią meno kūrinių ir literatūros vertybių kolekciją – per 130 tūkst. autentiškų rankraščių ir laiškų.

Rankraštis „Petau valandų knyga“ yra parašytas lotyniškai ir papuoštas 16 aukso spalvos medalionų, kurių autorius – Turo mieste gyvenęs prancūzų dailininkas ir iliustratorius Jeanas Poyeras. Spėjama, kad veikalas galėjo būti skirtas karališkosios šeimos nariui arba aukštą postą turinčiam dvasininkui.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi