Žvilgsnis į vieną didžiausių jachtų parodų pasaulyje (0)

1206
REUTERS
2020 m. sausio 21 d. 15:04
Savo burine jachta „Malizia“ į Jungtinių Tautų viršūnių susitikimą klimato klausimais klimato aktyvistę Gretą Thunberg nugabenęs vokiečių buriuotojas Borisas Herrmannas atkreipė pasaulio dėmesį į buriavimą.

Dėl anglies dvideginio emisijų skrydžių vengianti G. Thunberg dvi savaites praleido 18 metrų ilgio jachtoje, plaukusioje iš Plimuto į Niujorką. Ši kelionė susilaukė didžiulio žiniasklaidos dėmesio, o B. Herrmannas Vokietijoje tapo žinomu žmogumi.

„Boot Duesseldorf“, viena didžiausių jachtų parodų pasaulyje, siekia išnaudoti visuomenės sąmoningumo aplinkos klausimais suaktyvėjimą. Parodos dalyviai mėgina pademonstruoti savo rūpestį aplinkosauga.

Vėjo varomos burinės jachtos suteikia buriuotojams galimybę priartėti prie gamtos – buriavimas visada buvo laikomas gamtai draugiška sporto šaka, o dabar tokie edukaciniai projektai kaip „Malizia“ organizuojamas „Ocean Challenge“ laivus pasitelkia ne tik tam, kad vandenynuose rinktų duomenis, bet ir tam, jog užmegztų ryšį su gamta besirūpinančia jaunąja sportininkų ir sportininkių karta.

Tačiau į aplinkosaugos traukinį įšokti bando ir motorlaivių sektorius – kuriami tokie motorlaiviai su emisijų neišskiriančiais elektriniais varikliais kaip Q30, kuris taip pat turi tyliai veikiančią varomąją sistemą.

51-oji „Boot Duesseldorf“ paroda tęsis iki sausio 26-osios. Pranešama, kad praėjusiais metais šis renginys sulaukė apie 250 tūkstančių lankytojų iš daugiau nei šimto šalių.

Rekomenduojame

Naujausi