Žvilgsnis į prieš 50 metų pasaulį sukrėtusius įvykius: Charlesas Mansonas suplanavo ir kartu su savo sekėjais įvykdė kraupų nusikaltimą (0)

13272
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 9 d. 19:42
Penktadienį, rugpjūčio 9 dieną, bus minimos penkiasdešimtosios šiurpių įvykių Pietų Kalifornijoje metinės – Charlesas Mansonas suplanavo ir kartu su savo sekėjais įvykdė kraupų nusikaltimą, ir šiandien prisimenamą kaip bene kruviniausia XX amžiaus 7-ojo dešimtmečio tragedija.

Ch. Mansonas natūralia mirtimi mirė 2017 metų lapkričio 19 dieną Kerno apygardos ligoninėje. Netoliese esančiame Korkorano valstybiniame kalėjime jis atliko laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos. Teismas ją skyrė už devynių žmonių, tarp kurių buvo Holivudo aktorė Sharon Tate, nužudymą. Nors iš visuomenės akiračio po nuosprendžio šis asmuo ir išnyko, Ch. Mansonas visiems laikams liks 1969 metų vasaros siaubo simbolis.

„Mansono pavardė tapo savotiška blogio metafora“, – 1994 metais per interviu „Los Angeles Times“ sakė su žudiko byla dirbęs prokuroras Vincentas Bugliosi. Vienoje žudiko portretinių nuotraukų galima įžiūrėti randą svastikos, kurią jis prieš kelis dešimtmečius išsiraižė ant kaktos.
Ch. Mansonas tapo vienu iš liūdniausiai pagarsėjusių XX amžiaus nusikaltėlių.

Jo suburta daugiausia jaunų žmonių sekėjų gauja nužudė septynis žmones. Kaltintojai tvirtino, kad šie nusikaltimai buvo didesnio plano pakurstyti rasinį karą dalis.

Aštuntą mėnesį besilaukianti 26 metų Sh. Tate ankstyvą 1969 metų rugpjūčio 9-osios rytą mirė nuo 16 dūrių peiliu. Aktorę nužudė Ch. Mansono kulto sekėjai, įsibrovę į jos kartu su vyru režisieriumi Romanu Polanski nuomojamus namus Los Andžele.

Keturi garsiosios poros bičiuliai, tarp kurių kavos verslo paveldėtoja Abigail Folger ir plaukų stilistas Jay Sebringas, sulaukė to paties likimo. Prieš pasprukdami, žudikai krauju ant aukų namo užrašė žodį „Kiaulė“.
Tuo metu R. Polanski dirbo Europoje.

Kitą naktį Ch. Mansono kulto nariai mirtinai subadė parduotuvės savininką Leno LaBiancą ir jo žmoną Rosemary. Aukų krauju ant sienos ir šaldytuvo durų užrašė „Mirtis kiaulėms“ ir iškraipytą „The Bealtles“ dainos „Heltel Skelter“ pavadinimą „Healter Skelter“.

Nors pats Ch. Mansonas savo rankomis ir nenužudė nė vienos iš septynių aukų, jis buvo pripažintas kaltu kaip nusikaltimų sumanytojas. Vėliau jis pripažintas kaltu nurodęs nužudyti muzikos mokytoją Gary Hinmaną, mirtinai subadytą 1969 metų liepą, ir kaskadininką Donaldą Shorty Shea, žiauriai nužudytą tų pačių metų rugpjūtį.

Ch. Mansonui dėl nužudymų teismas skyrė mirties bausmę, tačiau vėliau ji buvo sušvelninta iki laisvės atėmimo iki gyvos galvos, kai Kalifornijos aukščiausiasis teismas 1972 metais mirties bausmę uždraudė. 1932 metų lapkričio 12 dieną Sinsinatyje gimęs (jo motinai tebuvo šešiolika) Ch. Mansonas, kurio tikrasis vardas Charlesas Millesas Maddoxas, didžiąją dalį savo jaunystės praleido besiblaškydamas tarp giminaičių namų ir nepilnamečių įkalinimo įstaigų.

Ch. Mansono nusikaltimai įkvėpė daugybę filmų. Penkiasdešimtosios žudynių metinės sutampa su naujausio Quentino Tarantino darbo „Vieną kartą... Holivude“ debiutu kino teatruose.

Juostoje vaidina Bradas Pittas ir Leonardo DiCaprio, žiūrovai taip pat galės išvysti tiek Ch. Mansono, tiek Sh. Tate personažus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai