Žiūrovai aktorių pasirodymą stebėjo per parduotuvės vitriną (0)

90
REUTERS
2021 m. balandžio 12 d. 21:21
Prancūzų aktorių pora Etienne Coquereau ir Isabelle Cagnat ketina grįžti į sceną, pasibaigus pandemijai, o kol kas turi tenkintis vaidindami nedidelės drabužių parduotuvės viduje.

Debesuotą dieną priešais Paryžiaus centre esančios parduotuvėlės vitriną sustoję apie 10 žmonių – vieni ėjo pro šalį, kiti pamatė skelbimą apie vaidinimą socialiniame tinkle ar laikraštyje.

Organizatoriai liepė žiūrovams padaryti nemažą atstumą tarp žmonių, kad netektų aiškintis policijai.

Valandos trukmės spektaklis „Netekusieji atminties nepatyrė nieko nepamirštamo“ sukurtas pagal prancūzo rašytojo Herve Le Tellier romaną.

Scena – vonia, kurioje gulinti moteris vis klausia vyro: „Apie ką galvoji?“ O vyras atsako – tai filosofiškai, tai labai kasdieniškai. Režisierius Fredericas Cherboeuf sakė, kad vaidinant už vitrinos stiklo, atsirado daug naujų teksto interpretacijų.

Parduotuvės savininkei Marine Macon iš karto patiko idėja apie efemerišką sceną jos butike. Dėl COVID-19 nebūtinųjų prekių parduotuvėms draudžiama dirbti, taigi ji nutarė paremti menininkus.

Nuo spalio mėnesio neveikia teatrai, kino teatrai, meno galerijos ir kitokios kultūros erdvės, Europa apimta koronaviruso, o Prancūzijoje įvestas trečias nacionalinis lokdaunas, taigi neaišku, kada Prancūzijoje atsigaus kultūrinis gyvenimas.

Gatvėje sustoję žiūrovai klauso aktorių vaidinamo spektaklio per garsiakalbį.

Pasak Coquereau, parduotuvėje silpniau jaučiama sąsaja su žiūrovais, nuo jų skiria storas stiklas, vis tik ryšys yra.

Aktoriaus teigimu, vienu metu teatrams buvo leista veikti, tik salėje turėjo būti didesni tarpai tarp žiūrovų. Dalis žiūrovų atsiminė šį laikotarpį.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai