Žiurkinas buvo apdovanotas aukso medaliu už pagalbą ieškant sausumos minų (1)

2936
REUTERS
2020 m. rugsėjo 28 d. 13:06
Penktadienį, rugsėjo 25 d., Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi veterinarijos labdaros organizacija gambinių žiurkėnžiurkių patinui įteikė aukso medalį už „drąsą gelbstint gyvybes ir atsidavimą tarnybai“.

Magawa, kurio oficialios pareigos yra „žiurkinas didvyris“, sausumos minų ieško pastaruosius septynerius metus ir per savo karjerą rado 39 sausumos minas ir 28 nesprogusius užtaisus. Labdaros organizacijos PDSA teigimu, Magawa išuostinėjo teritoriją, plotu prilygstančią 20 futbolo aikščių. Teniso aikštelės dydžio plotą jis apieško per 20 minučių.

Naudojant metalo detektorių, žmogui prireiktų nuo vienos iki keturių dienų tokiam pačiam darbui atlikti. Magawa buvo išmokytas užuosti sausumos minas Tanzanijoje įsikūrusioje nevyriausybinėje organizacijoje „Apopo“.

Ši organizacija moko žiurkes iš kvapo atpažinti sausumos minas ir tuberkuliozę. Gyvūnų tinkamumas įvertinamas po metus trunkančių mokymų. Magawa yra pirmasis savo rūšies atstovas, gavęs PDSA medalį.
PDSA apdovanoja ne karo tikslais auginamus gyvūnus už jų drąsą gelbstint gyvybes ir išskirtinį atsidavimą tarnybai. Tarp anksčiau PDSA pagerbtų gyvūnų yra šunų, arklių, karvelių ir katė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai