Žinutė vaiduokliu virtusio kruizinio laivo keleiviams: atsidūrėme nepaprastoje situacijoje (0)

12594
REUTERS
2020 m. vasario 13 d. 15:54
Dvi savaites plaukiojęs kruizinis laivas, kurio nepriėmė penkios šalys, besibaiminusios, kad laive gali būti koronavirusu apsikrėtusių keleivių, vasario 13-ąją, ketvirtadienį, atvyko į Kambodžą.

Šis veiksmas laivo keleiviams reiškė palengvėjimą ir paskatino pasaulinių sveikatos apsaugos institucijų pareigūnų pagyrimus, tačiau vis dar išlieka abejonių dėl to, kada bus leista išlaipinti keleivius.

Ankstų rytą „MS Westerdam“, kuriuo plaukė 1455 keleiviai ir 802 įgulos nariai, pasirodė Kambodžos uostamiesčio Sihanukvilio prieplaukoje, prie pakrantėje esančios laivų tvirtinimo vietos. Kaip matyti „Reuters“ vaizdo įrašuose, netrukus į inkarą išmetusį laivą įlipo Kambodžos sveikatos apsaugos pareigūnai.

„Reuters“ turimame vaizdo įraše taip pat užfiksuota kompanijos „Holland America Line“, kuriai priklauso „MS Westerdam“, prezidento Orlando Ashfordo kalba. Ekrane matytame kreipimesi O. Ashfordas dėkojo laivo keleiviams už gerą elgesį ir juos ramino.

Pavadinęs situaciją „nepaprasta“, O. Ashfordas taip pat pridūrė, kad galutinį tikslą pasiekę keleiviai turės ką papasakoti.

Nors laive niekas nesusirgo, jį priimti atsisakė Guamas, Japonija, Filipinai, Taivanas ir Tailandas. Buvo baimintasi, kad laive gali būti apsikrėtusių naujuoju kvėpavimo takus paveikiančiu virusu, nuo kurio mirė jau daugiau nei 1300 žmonių, beveik visi – Kinijoje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai