Žiemišką Kopenhagą nušvietė šviesų festivalis (0)

991
REUTERS
2020 m. vasario 4 d. 12:40
Savaitgalį Kopenhagoje prasidėjo šviesų festivalis, miestui ir jo gyventojams bei svečiams dovanojantis šiuo metų laiku taip geidžiamą šilumą ir šviesą. Vasaris – vienas niūriausių tamsiausių ir šalčiausių mėnesių ne tik Danijoje.

Žalias lazerio spindulys, besidriekiantis keturis kilometrus per miesto dangų, viso festivalio metu vietiniams ir atvykėliams primins nepabijoti išeiti iš šiltų namų ir aplankyti įmantriai apšviestus puikiai pažįstamus tiltus, statinius ir aikštes.

Šiais metais festivalis vyksta jau trečią kartą, iš viso mieste ateinančias 20 dienų dar bus galima apžiūrėti daugiau nei šešiasdešimt instaliacijų. Antrame seniausiame pramogų parke „Tivoli Gardens“ parengta instaliacija „Winter in Tivoli“ – ji primena ne ką kitą, o tikrų tikriausią žiemos pasaką, kurią kuria per 100 tūkst. lempučių. Tivoli ežere plaukioja vienuolika gulbių iš danų autoriaus Hanso Christiano Anderseno pasakos.

Mieste vykstančiame šviesų festivalyje labai svarbų vaidmenį atlieka miesto vandens telkiniai, o patys organizatoriai rekomenduoja rinktis ekskursijas laivu, padėsiančias geriausiai apžiūrėti daugumą instaliacijų.

Šviesų šventė džiugins dar visą vasarį.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai