Zelenskio ir Erdogano susitarimų rezultatas – išlaisvinti Ukrainos didvyriai (0)

36384
REUTERS
2022 m. rugsėjo 22 d. 12:13
Rusija Ukrainai perdavė 215 ukrainiečių, kuriuos laikė nelaisvėje po ilgo mūšio Mariupolio mieste, tarp jų ir tris karo vadus.

Tarp laisve besidžiaugiančiųjų – ir „Azov“ bataliono vadas ir jo pavaduotojas, žurnalistams džiaugėsi Ukrainos prezidento Volodyrymo Zelenskio administracijos vadovas Andrijus Jermakas.

Tarp išlaisvintųjų taip pat 10 užsieniečių, kovojusių už Ukrainą, kuriems buvo grasinama mirtimi.

Toks apsikeitimas karo belaisviais gana netikėtas, nes dar rugpjūtį Rusijos remiami separatistai anonsavo „Azov“ kovotojų, kuriuos Maskva vadina naciais, teismą. Ukraina tokius absurdiškus kaltinimus neigia.

A. Jermakas išplatintame pranešime teigia, kad tarp išlaisvintų belaisvių ir „Azov“ vadas pulkininkas leitenantas Denisas Prokopenka ir jo pavaduotojas Sviatoslavas Palamaras.

Laisvę atgavo ir 36-osios Ukrainos ginkluotųjų pajėgų jūros pėstininkų brigados vadas Serhijus Volynskis. Minėtieji trys didvyriai ilgas savaites vadovavo pasipriešinimui okupantams iš bunkerių ir tunelių, esančių po gigantiška Mariupolo plieno gamykla.

Galiausiai šimtai „Azov“ kovotojų gegužę atsidūrė Rusijos pajėgų nelaisvėje.

Remiantis Ukrainos prezidento administracijos vadovo žodžiais, Ukrainos gynėjų išlaisvinimas – tai privačių Ukrainos prezidento V. Zelenskio ir Turkijos prezidento Recepo Tayyippo Erdogano susitarimų rezultatas.

Zelenskis sakė, kad penki kariuomenės vadai, įskaitant „Azovstal“ gynybos lyderius, buvo nugabenti į Turkiją vykdant iš anksto parengtą ir su turkų prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu suderintą operaciją. V. Zelenskis pridūrė, kad išlaisvintieji liks Turkijoje „visiškai saugiai ir patogiomis sąlygomis“ iki karo pabaigos.

Kyjivas Rusijai perdavė 55 karo belaisvius, tarp kurių buvo Viktoras Medvečiukas — buvęs Ukrainos įstatymų leidėjas ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, kaltinamas valstybės išdavyste.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai