Žąsų kepenėlių pašteto gamintojai tikisi pagerinti pardavimus Kalėdų laikotarpiu (2)

171
REUTERS
2020 m. spalio 19 d. 14:37
Prancūzai žąsų kepenėlių pašteto gamintojai ragina žmones pirkti šio delikateso Kalėdoms, nes dėl COVID-19 pandemijos labai sumažėjo šio pašteto tiekimas restoranams.

Nuo pavasario visame pasaulyje stipriai sumažėjo delikatesų poreikis, daugelis restoranų užsidarė, o nemažai šalių ekonomika patyrė recesiją.
Dėl antros koronaviruso bangos Prancūzijoje įvesta komendanto valanda.

Gamintojai tikisi atsigriebti per artėjančias šventes, kurių metu kasmet nuperkama apie 70 proc. pagaminto žąsų kepenėlių pašteto. Kad pagerintų Kalėdų pardavimus, gamintojai susitarė su prekybos centrais, kad jiems leistų įsirengti stendus ir pardavinėti savo gaminius.

Gruodžio pradžioje rengiama „žąsų kepenėlių pašteto savaitė“, siekiant paskatinti jį pirkti.
Vakarų ir Azijos virtuvėse žąsų kepenėlių paštetas laikomas delikatesu, taip pat prancūzų kulinarijos paveldu.

Tiesa, besirūpinantieji gyvūnų gerove akcentuoja, kad per prievartą šerti žąsis ir antis yra žiaurus, negailestingas elgesy su gyvūnais.

Jau pernai, iki koronaviruso pandemijos pradžios, žąsų kepenėlių gamintojų industrija patyrė nuostolių dėl naujų taisyklių, ribojančių reklamą ir nuolaidas parduotuvėse. O du iš eilės paukščių gripo protrūkiai 2016 ir 2017 m. taip pat lėmė gamybos apimčių sumažėjimą.

Galiausiai dėl koronaviruso restoranai, kurie yra didžiausi pašteto pirkėjai Prancūzijoje, dirba trumpiau arba užsidarė, taigi gamintoji priversti sumažinti gamybos apimtis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai