Žaidžiantys karą: iš netoli Kyjivo išlaisvinto kaimo berniukai užaugę svajoja ginti Tėvynę (0)

126
REUTERS
2022 m. gegužės 25 d. 09:49
Stojankos kaime, įsikūrusiame už kelių kilometrų nuo Kyjivo ribų, karas neapleidžia dviejų draugų – dvylikmečio Andrijaus ir šešiamečio Valentyno.

Ukrainos pajėgoms ginant Stojanką nuo rusų tankų ir sunkiosios artilerijos, kaip ir daugelis šio kaimo gyventojų Andrijus ir Valentynas kartu su savo šeimomis slėpėsi bunkeriuose. Slėptis teko kelias savaites, kol kovo mėnesį rusai pagaliau pasitraukė.

Šeimoms ir kaimynams pradedant atstatyti namus ir kaimą, abu berniukai svajoja, kaip vieną dieną jie stos ginti savo šalį.

„V. Putinas ir jo kareivėliai daugiau niekada neturėtų čia įkelti kojos. Mūsų ukrainiečiai juos jau sutriuškino. Aš noriu pergalės Ukrainai, kad ji gyvuotų ilgai. Tikiuosi, kad V. Zelenskis liks prezidentu. Jis pats geriausias prezidentas pasaulyje. Jis kaip bomba. Jis pats drąsiausias ir kiečiausias prezidentas“, – sako dvylikmetis ukrainietis Andrijus.

Kartu su Valentynu du kaimynai išsikasė tranšėją ir pasistatę medinius minosvaidžius dabar stovi sargyboje prie menamo bokšto, pasiruošę ginti savo kaimą.

Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras pirmadienį, gegužės 23 d., buvo patvirtinęs 257 vaikų mirtis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai