Vyras suvalgė 120 tūkst. dolerių vertės meno kūrinį (2)

2264
REUTERS
2019 m. gruodžio 9 d. 16:01
Sprendimas buvo tikrai beprotiškas. O gal meno objektas per daug skaniai atrodė. Kaip ten bebūtų, vienas performanso atlikėjas sukrėtė minią „Art Basel“ parodoje Majamyje, kai šeštadienį griebė lipnia juosta prie sienos priklijuotą bananą ir jį suvalgė.

Šis Bananas iš tiesų buvo italų menininko Maurizio Cattelano meno kūrinys, pavadintas „Komikas“, kuris anksčiau vienam prancūzų kolekcininkui buvo parduotas už 120 tūkst. JAV dolerių.

Savo instagramo paskyroje paskelbtame vaizdo įraše Davidas Datuna, save vadinantis Gruzijoje gimusiu amerikiečių menininku iš Niujorko, prieina prie banano ir jį nuplėšia nuo sienos.

„Meno performansas ... alkanas menininkas, – pasakė jis ir nulupęs vaisių jo atsikando. – Ačiū, labai skanu“.

Keli šalia stovėję žmonės ėmė kikenti, o vėliau atskubėjęs meno galerijos darbuotojas nusivedė menininką į šalia esančią erdvę apklausti.

Tačiau galiausiai situacija buvo išspręsta be „maisto mūšio“.

„Jis nesunaikino meno kūrinio. Bananas yra idėja“, – laikraščiui „The Miami Herald“ sakė galerijos „Galerie Perrotin“ direktorius ryšiams su muziejais Lucienas Terrasas.

Pasirodo, kad meno kūrinio vertė yra patvirtinta autentiškumo sertifikatu, skelbia laikraštis. O bananą ir taip buvo ketinta pakeisti. Naujas bananas prie sienos buvo priklijuotas praėjus vos penkiolikai minučių po D. Datunos performanso.

Galerijos direktorė Peggy Leboeuf sakė, jog prieš D. Datuną neketinama imtis jokių teisinių priemonių.
M. Cattelano labiausiai yra žinomas dėl savo iš 18 karatų aukso sukurto visiškai normaliai veikiančio tualeto, kurį pavadino „Amerika“ ir kurį kartą net siūlė paskolinti JAV prezidentui Donaldui Trumpui.

Maždaug 5 ar 6 mln. JAV dolerių vertės tualetas vėl atsidūrė laikraščių antraštėse rugsėjį, kai buvo pavogtas iš Britanijos Blenheimo rūmų, kuriuose gimė Winstonas Churchillis.

Rekomenduojame

Naujausi