Vokietijos tarnybiniai šunys aptinka koronavirusą 94 proc. tikslumu (0)

440
REUTERS
2021 m. vasario 4 d. 13:24
Viena Vokietijos klinika išdresavo šunis, kurie žmogaus seilių mėginiuose su 94 proc. tikslumu gali aptikti naująjį koronavirusą.

Šie šunys yra parengti taip, kad užuostų „koronos kvapą“, kurį skleidžia infekuotų žmonių ląstelės, sakė veterinarė Esther Schalke iš Vokietijos ginkluotųjų pajėgų Tarnybinių šunų mokyklos.

„Kvapą skleidžia ne pats virusas, bet kai virusas apkrečia ląsteles, pakinta medžiagų apykaita, ir šios ląstelės pradeda skleisti kitokias medžiagas, negu sveikos ląstelės. Šis kvapas yra būdingas tik šiam virusui. Šuo gali užuosti šias ląstelių medžiagas ir mums tai parodo“, – sakė Vokietijos ginkluotųjų pajėgų Tarnybinių šunų nokyklos veterinarė Esther Schalke.

3 metų belgų aviganis Filou ir 1 metų kokerspanielis Joe Cockeris buvo išdresuoti Hanoverio veterinarinės medicinos universitete.

„Pradiniame poveikio procese reikia padaryti taip, kad šuo po pirmojo kontakto su tam tikru kvapu – koronos kvapo molekule – sulauktų atlygio. Taip jis susies koronos kvapą, molekulę ir atlygį. Štai kodėl šunys, visų pirma, gali kažko ieškoti“, – aiškino policijos pareigūnas ir šuns savininkas Hansas Ebersas.

Suomijoje šunys, išmokyti užuosti naująjį koronavirusą, keleivių mėginius Suomijos Helsinkio oro uoste tikrina nuo praėjusių metų rugsėjo. Šis bandomasis projektas vykdomas šalia įprastų oro uosto patikrinimo procedūrų. Koronavirusą aptinkančius šunis naudoja ir Čilės Santjago tarptautinis oro uostas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai