Vokietijos pareigūnai neutralizavo nelegalios internetinės prekybos tinklą „DarkMarket" (0)

311
REUTERS
2021 m. sausio 13 d. 14:16
Europos policijos agentūra Europolas praneša, kad Vokietijos pareigūnai neutralizavo nelegalios internetinės prekybos tinklą “DarkMarket” - tamsioji rinka.

Kaip manoma, tinklą valdė Australijos pilietis, kuris praėjusį savaitgalį buvo sulaikytas prie Vokietijos-Danijos sienos. Manoma, kad jis buvo susijęs ir su kitu nelegaliu duomenų centru, kuris buvo įkurdintas buvusiame NATO bunkeryje vakarų Vokietijoje, ir kurį pareigūnai neutralizavo dar 2019-taisiais.

Tuomet buvo sulaikyta ir keletas nusikalstamos grupuotės narių, kurie galėdavo jungtis prie nelegalaus internetinio tinklo, kur vykdė prekybą narkotikais, plovė pinigus ir platino vaikų pornografiją. Daugelis iš sulaikytų jau stojo prieš teismą praėjusių metų rudenį.

Paskutinis neutralizuotas tinklas DarkMarket turėjo apie pusę milijono vartotojų ir beveik pustrečio tūkstančio nelegalių dalykų pardavėjų. Atsiskaitymai tinkle vykdavo kriptovaliutomis, iš viso buvo įvykdyta transakcijų už 140 milijonų dolerių.

Europolo pranešime teigiama, kad pardavėjai tinklo vartotojams siūlė įvairius narkotikus, padirbtus pinigus, pavogtų arba padirbtų kredito kortelių duomenis, anonimines SIM korteles.

Didžiulėje operacijoje, kurią koordinavo Europolas, taip pat dalyvavo pareigūnai iš Australijos, Danijos, Moldovos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės ir Amerikos.

DarkMarket internetinės parduotuvės yra elektroninės parduotuvės, kurių neaptinka įprastos interneto paieškos sistemos. Jomis naudojasi nusikaltėliai, nes sunku susekti pirkėjus ir pardavėjus. Atsiskaitymai tokiuose tinkluose dažniausiai vyksta bitcoinu, tačiau naudojamos ir kitos kriptovaliutos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai