Viruso įbauginti rusai kaupia grikių atsargas (28)

4664
REUTERS
2020 m. kovo 20 d. 09:16
Koronaviruso pandemijos įbauginti rusai kaupia laiko patikrinto sotaus ir maistingo produkto, padėjusio įveikti ne vieną sudėtingos šalies istorijos rizę, atsargas – grikių kruopas.

Gana pigios, sočios ir rusų itin mėgstamos kruopos, kurias žmonės valgo tiek kaip garnyrą, tiek iš jo gamina pagrindinius patiekalus, prekybos vietose jau tapo kone deficitine preke – dar galima įsigyti nebent brangiausių prekės ženklų kruopų. Tokią situaciją žurnalistai pardavimo vietose fiksavo kovo 18-osios vakarą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas rusams antradienį pareiškė, kad situacija šalyje kontroliuojama, ir paragino žmones neprisipirkti maisto produktų atsargų, nes galiausiai jas teks išmesti kaip nebetinkamas. Tik grikių pirkėjams tokie prezidento žodžiai nė motais. Šias kruopas labai lengva paruošti, tereikia pagardinti sviestu, linų sėmenų aliejumi ar pienu, ir prieš akis sotus ir maistingas priedas prie daržovių, žuvies ar mėsos.
Federalinė antimonopolijos tarnyba sako, kad žmonės pradėjo skųstis dėl augančių grikių kainų, taip pat brangsta cukrus bei miltai.

Rusai per metus suvalgo per 440 tūkst. tonų grikių. Kilus vienokiai ar kitokiai panikai, šias kruopas Rusijos gyventojai šluote šluoja iš parduotuvių.

Rekomenduojame

Naujausi