Vienas iš turtingiausių žmonių Rusijoje paragino valdžią nebausti išvykusių ar nuotoliu dirbančių piliečių (0)

47402
REUTERS
2023 m. sausio 25 d. 16:03
Vienas didžiausių turtuolių Rusijoje paragino valdžią parodyti daugiau tolerancijos, užuot baudus šimtus tūkstančius dirbančiųjų, kurie skubiai išvyko į užsienį, Maskvai pradėjus karą Ukrainoje. Pasak jo, šaliai reikalingi jų protai.

Metalo kompanijoje „Norilsk Nickel“ akcijų paketą turintis V. Potaninas laikomas turtingiausiu arba antru turtingiausiu žmogumi Rusijoje. Rusijos žiniasklaida rašo, kad į užsienį išvyko apie 700 tūkst. rusų, tad baiminamasi protų nutekėjimo nelengvu metu, kai Vakarai įvedė Rusijai griežtas sankcijas.

Kremlius teigia, kad šis skaičius perdėtas. 2022 m. iš Rusijos išvyko apie 100 tūkst. IT specialistų. Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pavadino išvykusius iš šalies išdavikais, kuriems neturėtų būti leista grįžti namo.

Kiti politikai siūlė įvesti dirbantiems nuotoliniu būdu ir emigravusiems žmonėms didesnius mokesčius, atimti iš jų Rusijos pilietybę ir akcijas šalies įmonėse. Jie siūlo įstatymus, kurie kai kuriuose sektoriuose apskritai draustų darbą nuotoliniu būdu.

Rusijos valdžios atstovai neatsakė į „Reuters“ prašymą pateikti komentarą, tiesa, šalies Vidaus reikalų ministerija aiškiai pasakė, kad nepritaria pasiūlymams drausti IT specialistams dirbti iš užsienio ar įvesti jiems didesnius mokesčius.

V. Potanino teigimu, Maskvai labai reikia nuotoliniu būdų dirbančių žmonių, taip pat ir kompiuterių programuotojų, kad būtų galima atgaivinti šalies ekonomiką.

Rusija gebėjo patenkinti tik 20 proc. savo kompiuterinės įrangos poreikių. V. Potanino teigimu, pasiūlymai konfiskuoti išvykusių specialistų butus ar turtą prilygtų vagystei, be to, susilpnintų Rusijos investicijų potencialą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai