Vienas garsiausių JAV šiuolaikinio džiazo atlikėjų Kuboje vadovaus projektui „Jazz X“ (0)

99
REUTERS
2023 m. sausio 29 d. 16:43
„Grammy“ pelnęs JAV džiazo saksofonistas bei kompozitorius Tedas Nashas šią savaitę atvyko į Kubą, kur kartu su kitais šios Karibų jūros salos muzikantais šalies sostinėje Havanoje dalyvaus savaitę truksiančioje džiazo šventėje.

T. Nashas, vienas garsiausių JAV šiuolaikinio džiazo atlikėjų, vadovaus projektui „Jazz X“. Jis ir dar keli Kubos muzikantai Kubos nacionaliniame dailės muziejuje kurs naujus kūrinius, įkvėptus vizualiojo meno, o paskui per kelias sesijas pristatys juos publikai.

Kartu su T. Nashu koncertuos žinomi Kubos muzikantai Alejandro Falconas, Arnulfo Guerra ir Ruy Lopezas Nussa.
„Jei šis projektas ar bet koks džiazo, muzikos ir afrokubietiškos muzikos bendradarbiavimas gali parodyti pasauliui, kad mes kuriame ribas ir politines sienas, mes kuriame šiuos dalykus dėl kitų priežasčių, bet žmonės nori būti kartu.

Žmonės nori būti kartu, o muzika ir menas, mano nuomone, leidžia tai padaryti. Jei tai taptų pavyzdžiu, būtų fantastiška“, – sakė amerikiečių džiazo saksofonistas Tedas Nashas.

T. Nashas taip pat surengė seminarą Kubos moksleiviams, kurie, semdamiesi įkvėpimo iš Nacionalinio dailės muziejaus paveikslų, tobulino savo kompozicijos ir grojimo įgūdžius.

T. Nashas tvirtino, kad šis projektas nėra politinis, tačiau bet koks Jungtinių Valstijų ir Kubos, nuo 1959 metų Fidelio Castro revoliucijos tapusių priešininkėmis, bendradarbiavimas priverčia pakelti antakį.

„Čia yra maždaug 20 – 25 jauni muzikantai, kurie nori kurti muziką ir kurie domisi šiuo seminaru. Mes tiesiog imame gražius šio muziejus meno kūrinius, žvelgiame į juos ir galvojame apie tai, ką šie paveikslai mums reiškia. Ar tai būtų emocinė reakcija, ar mintis, ar kažkas intelektualesnio, kažkas susiję su dailininko istorija, nesvarbu. Svarbiausia, kad sugebame žiūrėti į šiuos paveikslus ir paversti juos savo asmeniniais jausmais bei mintimis, kurias vėliau galime perkelti į muziką. Taigi idėja ta, kad mes galiausiai tobulėjame, kaip kompozitoriai“, – kalbėjo T. Nashas.

JAV muzikantai jau seniai dalyvauja Havanos džiazo festivalyje. Į jį atvyksta ir klausytojų iš JAV, kurie į Kubą patenka pagal kelionių embargo išimtis, galiojančias kelionėms švietimo tikslais.

T. Nashas išreiškė viltį, kad jo vizitas pratęs šią tradiciją, įkvėps naujas idėjas bei muziką, taip pat paskatins tolesnį abiejų šalių atsivėrimą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai