Viena artimiausių Navalno sąjungininkių: kas gali būti pavojingesnis už Putiną, kuris prieš savo politinius oponentus naudoja cheminį ginklą? (6)

144026
REUTERS
2021 m. sausio 27 d. 16:35
Viena artimiausių Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sąjungininkių Liubov Sobol teigia, kad rusai nesiliaus protestuoti, nes tai yra vienintelis jų turimas būdas, kuriuo gali išreikšti savo politinę valią.

L. Sobol pridūrė, kad A. Navalno sulaikymas buvo politiškai motyvuotas kerštas už tai, kad opozicionierius ne tik liko gyvas, bet ir ėmėsi tirti savo apnuodijimą.

„Tai buvo kerštas. Manau, susijungė keletas veiksnių, tai iš tiesų yra kerštas A Navalnui už tai, kad jis ne tik išgyveno, bet dar ir drįso imti tirti asmenis, dalyvavusius ji apnuodijime. Jis išdrįso viešai paskelbti, kad už jo apnuodijimo slypi Vladimiras Putinas. Žinoma, V. Putinas taip pat baiminasi netekti savo teisėtumo žmonių akyse. Jis bijo, kad žlugs mitas, jog dauguma Rusijos piliečių palaiko V. Putiną“, - sakė Rusijos opozicijos veikėja Liubov Sobol.

A. Navalnui praėjusią savaitę buvo paskirta 30 dienų arešto už tai, kad neva pažeidė lygtinio paleidimo taisykles grįžęs iš Vokietijos, kur sveiko po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga.

Dešimtys tūkstančių protestuotojų sausio 23 d. dalyvavo protestuose, ragindami jį paleisti. Kremlius tvirtina, kad protestai yra neteisėti, o kai kurių protestuotojų demonstruojamas smurto lygis neturi precedento.

Ketvirtadienį Rusijos teismas nagrinės A. Navalno apeliacinį skundą dėl įkalinimo, o savaitgalį planuojamas naujas opozicijos mitingas, antradienį informavo artimas A. Navalno sąjungininkas Leonidas Volkovas.

„Kalbant apie klausimą, ar A. Navalnas yra pavojingesnis už V. Putiną, aš nemanau, kad pasaulyje egzistuoja asmuo, pavojingesnis už tą, kuris prieš savo politinius oponentus naudoja cheminį ginklą. Todėl aš tikrai nemanau, kad Suomija, jūsų politikai ir tarnybos turėtų baimintis A. Navalno. A. Navalnas visada buvo demokratiškas Rusijos opozicijos lyderis, jis visi jo reikalavimai ir vieši pareiškimai visada atitikdavo Rusijos konstituciją ir įstatymus“, - sakė Rusijos opozicijos veikėja Liubov Sobol.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai