Viduržemio jūroje paklydęs Wally trokšta sugrįžti į Kaliforniją (0)

501
REUTERS
2021 m. gegužės 7 d. 17:16
Jaunas pilkasis banginis, atisidūręs Viduržemio jūroje, už dešimčių tūkstančių kilometrų nuo savo natūralios buveinės Ramiajame vandenyne, žūtbūt nori sugrįžti namo, bet biologai nerimauja, kad banginis gali neišgyventi.

Paprastai pilkieji banginiai migruoja palei Kalifornijos pakrantę tarp Aliaskos ir Žemutinės Kalifornijos. Biologai mano, kad, tirpstant ledynams ir atsiveriant naujiems keliams, banginis pasiklydo ir iš Arkties vandenyno pateko į Atlanto vandenyną.

Pietinėje Prancūzijoje įsikūrusios Valstybinės biologinės įvairovės agentūros vadovas Ericas Hansenas sakė, kad aštuonių metrų ilgio banginis, kuriam yra maždaug dveji metai, į Viduržemio jūrą įplaukė Gibraltaro sąsiauriu. Paskui Wally pramintas žinduolis palei Maroko pakrantę nusigavo iki Italijos ir galiausiai pasiekė Prancūziją.

E. Hansenas pridūrė, kad Viduržemio jūroje nėra tokios rūšies bestuburių, kokiais Ramiajame vandenyne dažniausiai maitinasi pilkieji banginiai.

Apie 80–90 kilometrų per dieną įveikiantis paklydėlis plaukia palei Prancūzijos pakrantę Ispanijos link.
Prieš keletą dienų Wally įsipainiojo žvejybiniame tinkle netoli Kamargo pakrantės, bet sugebėjo išsivaduoti. Deja, jo laukia dar daug kliūčių, įskaitant laivų gausa pasižymintį Gibraltaro sąsiaurį.

Tai tik antras kartas, kai biologai Viduržemio jūroje aptinka pilkąjį banginį. Anksčiau toks svečias buvo užsukęs 2010-aisiais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai

47:54
Dokumentinis filmas

Nuostabieji šunys. 3 serija

7407
47:54
Dokumentinis filmas

Nuostabieji šunys. 4 serija

7308