Veneto regiono gyventojai gali jaustis privilegijuoti: jiems buvo leista aplankyti Veneciją (2)

584
REUTERS
2020 m. gegužės 26 d. 09:10
Sekmadienį (gegužės 24 d.) lagūnoje įsikūrusi Venecija pasitiko į miestą sugrįžtančius turistus, suskubusius pasinaudoti švelninat karantino apribojimus besirandančiomis galimybėmis.

Nuo birželio 3 d. Italija ketina vėl atidaryti sienas su Europos Sąjungos valstybėmis, bet iki pat birželio 2 d. galios draudimas keliauti iš vieno šalies regiono į kitą. Taip siekiama užsitikrinti, kad per ilgąjį savaitgalį prieš Italijoje švenčiamą Respublikos dieną pavyktų išvengti masinio žmonių judėjimo.

Vis dėlto Veneto regiono gyventojai gali jaustis privilegijuoti: juk nuo tada, kai buvo įvestas karantinas, jiems pirmiesiems atsirado galimybė apsilankyti Venecijoje.

Turistai buriuojasi didžiulėje Šv. Morkaus aikštėje, fotografuojasi ant tiltų trumpai akimirkai nusismaukę apsaugines veido kaukes.

Koronavirusui paralyžiavus turizmo sektorių, sukviečiantį į Veneciją maždaug 30 mln. lankytojų per metus, miesto veidas pasikeitė.

Dėl prasidėjusio COVID-19 protrūkio kovo mėnesį vietos valdžios sprendimu buvo atšaukti paskutinių poros dienų garsiojo Venecijos karnavalo renginiai, taip pat atidėtas planuotas trijų savaičių trukmės naujos filmo „Neįmanoma misija“ („Mission: Impossible“) dalies su aktoriumi Tomu Cruise‘u filmavimas.

Veneto regionas laikomas vienu turtingiausių ir pelningiausių Europos regionų. Jo indėlis į Italijos ekonomiką sudaro maždaug trečdalį visų gaunamų įplaukų. Deja, kilus pandemijai, sienos turėjo būti užvertos, restoranai ir viešbučiai – uždaryti, o oro vežėjai privalėjo kuriam laikui nutraukti skrydžius.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai