Veneciją užliejo aukščiausias potvynis per 50 metų (0)

56288
2019 m. lapkričio 13 d. 12:17
Veneciją antradienį vakare užliejo aukščiausias per daugiau kaip 50 metų potvynis, tad turistams teko bristi užtvindytomis gatvėmis ieškantis prieglobsčio, o Šv. Morkaus aikštėje smarkus vėjas šiaušė bangas.

Itin didelis potvynis, Venecijoje vadinamas acqua alta, pasiekė 1,87 metro žymą, pranešė potvynių stebėsenos centras. Kanalų išraižytame Italijos mieste buvo skelbiami pranešimai apie pavojingas sąlygas.
„Šiuo metu patiriame itin aukštą potvynį. Visi mobilizavosi, kad susitvarkytų su šia nepaprastąja padėtimi“, – per „Twitter“ parašė Venecijos meras Luigi Brugnaro. Nuo 1923-ųjų, kai buvo pradėti stebėjimai, vanduo aukščiau buvo pakilęs vienintelį kartą – 1966-aisiais jo lygis buvo pasiekęs 1,94 metro žymą.

Avarinės tarnybos ėmėsi tikrinti, ar nepadaryta žalos kanalams, o Italijos žiniasklaida pranešė, kad 78 metų vyras buvo mirtinai nutrenktas elektros srovės, vandeniui užliejus jo namą.

Pakrančių apsauga pasiuntė papildomų katerių, atliksiančių greitosios pagalbos laivų funkcijas. Vandens taksi, mėginusios išlaipinti žmones prie istorinių viešbučių palei Didįjį kanalą, rado užlietus įėjimus ir turėjo padėti keleiviams įsiropšti į pastatus per langus.

Meras pridūrė paskelbsiantis mieste gaivalinės nelaimės padėtį. Neįprastai aukštas potvynis, kurį meras siejo su klimato kaita, taps „žaizda, paliksiančią nuolatinę žymę“, rašė L. Brugnaro.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai