Varšuvoje eksponuojama Rusijos karinė technika iš Ukrainos (0)

3074
REUTERS
2022 m. birželio 28 d. 11:38
Varšuvos gyventojai rinkosi savo akimis pamatyti Rusijos tanką ir savaeigę haubicą, kuriuos Ukrainoje perėmė šalies pajėgos.

Remiantis Ukrainos gynybos ministerijos pateikiamais duomenimis, Lenkijos sostinėje eksponuojamas tankas T-72B buvo sunaikintas tankų mūšyje Bučos rajone netoliese Kyjivo, o haubica 2S19 MSTA-S Ukrainos pajėgų perimta šiaurrytiniame Sumų regione.

Tarp šios improvizuotos parodos lankytojų – Tarasas ir Viktorija, vyras ir žmona iš vakarinio Ukrainos Lvivo miesto, kurį paliko prieš kelerius metus.

„Labai gąsdinantys vaizdai. Negaliu įsivaizduoti, kad kažkas panašaus nutiktų čia. Tiesiog eini sau gatve, ir į tave pradeda važiuoti toks monstras, toks tankas. Siaubinga. Tikiuosi, kad karas greitai baigsis“, - sako Viktorija iš Lvivo.

Rusijos pajėgos bombardavo Lysyčanską, paskutinį didmiestį, kurį Luhansko regione vis dar kontroliuoja Ukrainos pajėgos. Savaitgalį Ukraina prarado Sjeverodonecką. Rusija dabar didžiausią dėmesį skiria invazijai į Rytų Ukrainą, nes dėl aktyvaus ukrainiečių pasipriešinimo taip ir nepavyko užimti Ukrainos sostinės Kyjivo.

Jau seniai dėl Rusijos kėslų Vidurio ir Rytų Europoje pavojaus varpais skambinusi Lenkija – viena iš ištikimiausių Kyjivo sąjungininkių kovoje su Vladimiro Putino armija.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai