Vandens taksi – naujas kovos su klimato tarša būdas (0)

1180
REUTERS
2019 m. rugsėjo 17 d. 15:10
Oro tarša – viena iš opiausių Prancūzijos sostinę dusinančių problemų. Kita ne menkiau miesto gyventojus ir jo svečius varginanti problema yra transporto spūstys.

Būtent dėl šių dviejų priežasčių savo projekto sėkme įsitikinęs vienas startuolis, siūlantis puikią aplinką tausojančią alternatyvą visur ir visada skubantiems prancūzams – vadinamąjį vandens taksi.

Startuolis „Seabubbles“, besispecializuojantis netradicinių transportų priemonių sektoriuje, nuo pirmadienio Senos upėje vykdo keturių dienų trukmės bandymus. Jų siūlomas vandens taksi, dar vadinamas tiesiog „Bubble“ (liet. Burbulas), yra varomas elektra, išsilaikyti vandens paviršiuje jam padeda savotiški sparnai.

Tikimasi, kad Paryžiaus gyventojai būtent tokio netradicinio taksi paslaugomis galės naudotis jau nuo 2020 metų pavasario – žinoma, jeigu bandymai bus sėkmingi, teigiama Paryžiaus merijos išplatintame pranešime. Anot startuolio atstovų, „Burbulas“ ne tik neteršia aplinkos, bet ir yra stebėtinai tyli transporto priemonė.

Nuo pat savo veiklos pradžios 2016 metais, startuolis tobulino „Burbulo“ dizainą ir galimybes. Anot gamintojų, pagaminti tokią transporto priemonę kainuoja apie 200 tūkst. eurų.

Šis netradicinis taksi gali išvystyti 33 kilometrų per valandą greitį. Bandomųjų kelionių greitis Senos upėje kol kas ribojamas iki 29 kilometrų per valandą.

Bendrovės planuose – komercinės susisiekimo Paryžiuje paslaugos, tačiau šį projektą sėkmė lydėjo tikrai ne nuo pradžių. Prieš pat pirmadienį prasidedančius bandymus Paryžiaus policija nurodė nutraukti projektą. Startuolio vadovas Alainas Thebault sako, kad Paryžiaus valdininkų elgesys jiems kainavo labai daug nervų ir pinigų, tad savo veiklą jie ėmė vystyti ir Šveicarijoje bei Jungtinėse Valstijose.

Paryžius turi vieną iš judriausių transporto tinklų visame pasaulyje. Piko metu vienu metu kursuoja 650 traukinių. Nuo 2016 metų Paryžiaus regione, naudojantis viešuoju transportu, įvyko nė daug nė mažai – net 4,7 mlrd. kelionių.

Rekomenduojame

Naujausi