Vakcinų nacionalizmas gali atnešti pasauliui daugiau nei 9 trilijonų dolerių nuostolių (3)

144
REUTERS
2021 m. sausio 26 d. 14:27
Pandemija gali būti įveikta tik tuo atveju, jeigu vakcinos bus prieinamos visiems. Tokią žinią siunčia Pasaulio sveikatos organizacija, kuriai vis didesnį susirūpinimą kelia komercinių interesų prioritetai, ryškėjantys prasidėjusiame vakcinacijos procese.

Tiesa, tas procesas daugiausiai prasidėjo turtingose šalyse, bet daugeliui besivystančių ir skurdžių šalių vakcinų nematyti.

Pora naujausių studijų atskleidė, kad neužtikrinusi lygios prieigos prie vakcinacijos išteklių visoms šalims, pasaulio bendruomenė patirs ne tik moralinį, bet ir ekonominį nuopolį.

Tarptautinė darbo organizacija paskaičiavo, kad praėjusiais metais pasaulyje buvo prarasta beveik 9 procentai darbo valandų, o tai reiškia, kad sumažėjęs išdirbtas laikas iš darbuotojų atėmė beveik 4 trilijonus dolerių atlyginimų.

Todėl, nors daugybei šalių prognozuojamas atsigavimas antroje šių metų pusėje, studija pabrėžia, kad be galo svarbu padėti silpnesnėms šalims vykdyti gyventojų skiepijimą. Kita - Tarptautinė prekybos rūmų ir tyrimų organizacija atliko skaičiavimus, kurie rodo, jog vakcinų nacionalizmas gali atnešti pasauliui daugiau nei 9 trilijonų dolerių nuostolius, pusė iš kurių teks išsivysčiusioms šalims.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai