Vakarienė aklinoje tamsoje – ne tik skonio receptoriams pažadinti (1)

367
REUTERS
2019 m. birželio 22 d. 07:00
Gyvename laikais, kai puikus maistas ir įmantrūs patiekalai nebėra didelė prabanga, tad nustebinti įnoringus valgytojus darosi vis sunkiau.

Vienas restoranas Meksikoje nusprendė ieškoti ne naujų skonių, o naujų būdų, kaip iš letargo miego pažadinti jusles ir aktyvuoti skonio receptorius.

Šalies sostinėje Meksike veikiantis restoranas siūlo aklą vakarienę – vakarienę tamsoje. Keturių patiekalų gurmanišką valgį šios įstaigos svečiai ne tik ragauja, bet ir liečia, jo klausosi ir uodžia.

Nors kartais nuo nerangių nematančiųjų judesių ir virsta taurės, įspūdžiai tik patys geriausi.

Tokios aklos vakarienės idėja labai paprasta – netekę galimybės matyti, restorano svečiai įdarbina uoslę, o pastaroji atveria naujus skonių klodus. Iš anksto nežinodamas, ką ras lėkštėje, kol neparagaus, žmogus leidžiasi į jaudinančią sensorinės patirties kelionę.

Restorano šeimininkas – buvęs someljė Rodrigo Marquezas.
Pastarąjį dešimtmetį vakarienių tamsoje populiarumas auga visame pasaulyje – jos mėgstamos tiek Šveicarijoje, tiek Vokietijoje, tiek Kanadoje, tiek Jungtinėse Valstijose.

Jau nekalbant apie gastronominę patirtį, tokie projektai atkreipia dėmesį ir į aklųjų kasdienybės iššūkius –bent jau Meksikoje tokie žmonės jaučiasi kaip reikiant nustumti į visuomenės pakraščius.

Nors vakarienė užrištomis akimis ir skamba kaip smagus nuotykis, jos organizatorius Meksike teigia, kad palaikymas akliesiems – dar viena svarbi priežastis ja mėgautis.

Naujausi

DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena

150