Vaizdai iš Putino ir Lukašenkos pasiplaukiojimo laivu (3)

189232
REUTERS
2021 m. gegužės 31 d. 12:05
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šalyje viešintį Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką šeštadienį pakvietė pasiplaukioti laivu.

Pasaulyje netylant pasipiktinimui dėl keleivinio lėktuvo priverstinio nutupdymo Minske, artimi sąjungininkai antrą dieną susitiko „neformalių derybų“.

V. Putinas ir A. Lukašenka „pasinaudojo geru oru“ ir „išvyko pasiplaukioti laivu“.

Baltarusijos prezidento spaudos tarnybai artima platformos „Telegram“ paskyra „Pul Pervogo“ išplatino nuotrauką, kurioje kasdieniškai apsirengę prezidentai, kaip galima numatyti, yra laive. Šeštadienio derybų metu daugiausia dėmesio buvo skirta ekonominiam bendradarbiavimui ir kovai su COVID-19 pandemija.

Tačiau taip pat buvo kalbėta ir apie praėjusio sekmadienio įvykius Baltarusijoje, kai buvo pakeltas karinis naikintuvas, kad būtų nukreiptas ir priverstinai nutupdytas „Ryanair“ keleivinis lėktuvas, kuriuo skrido opozicijos žurnalistas Ramanas Pratasevičius ir jo draugė Rusijos pilietė.

Kremliaus teigimu, A. Lukašenka nesiekė papildomos ekonominės Maskvos pagalbos. Kaimyninės šalys ketina „organizuoti oro susisiekimą“ tarp šalių po ES įvestų apribojimų.

Reaguodamos į priverstinį lėktuvo nutupdymą, Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė apie sankcijas režimui, o Europos Sąjunga bloko oro bendroves paragino vengti Baltarusijos oro erdvės ir žada naujų sankcijų.

V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad Maskva „nėra abejinga“ sulaikyto žurnalisto draugės Sofijos Sapegos likimui, nes ji yra Rusijos pilietė.

D. Peskovas pakartojo, kad Maskva ragina atlikti „išsamų tyrimą“ dėl lėktuvo nukreipimo po to, kai apkaltino Vakarus darant „skubotas išvadas“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai