Užfiksuotas retas reiškinys: būrys orkų vaikėsi kuprotojo banginio patelę ir jauniklį (2)

3648
REUTERS
2020 m. liepos 27 d. 14:50
Trijų orkų būrelis prie Ningalu kranto vakarinėje Australijoje penktadienį, liepos 24 d., užpuolė kuprotojo banginio patelę ir jos jauniklį.

Tokį reiškinį mokslininkams užfiksuoti pavyksta retai. Vaizdo įraše, kurį iš drono nufilmavo du žvejai ir kurį turi „Reuters“, matyti, kaip kuprotojo banginio patelė ir jos jauniklis ginasi nuo suderinto trijų orkų antpuolio.

„Aš žvejojau buriažuvines žuvis ir užfiksavau orkas visai netoli valties – iš pradžių jos žaidė, tai dingdavo, tai vėl pasirodydavo“, – pasakoja Shane‘as Stephenas, vienas iš žvejų, tapusių užpuolimo liudininkais.

„Netrukus po to išvydome trykštančius purslus ir sąmyšį – supratome, kad prasideda medžioklė. Tai pirmas kartas šį sezoną, kai orkos medžioja kuprotuosius banginius. Medžioklė tęsėsi beveik dvi valandas“, – aiškino žvejys.

Sh. Stephenas „Reuters“ pasakojo, kad kuprotojo banginio patelės jauniklis, deja, po dviejų valandų buvo „sučiuptas ir atskirtas nuo motinos. Orkos paprastai medžioja būriais ir negiliose vietovėse ieško grobio – žuvų, galvakojų, banginių ir jūrinių vėžlių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai