Ukrainos viešbutyje įstrigę kūdikiai: tėvai juos gali pamatyti tik nuotraukose ir vaizdo įrašuose (3)

3896
REUTERS
2020 m. gegužės 20 d. 11:28
Buenos Airėse gyvenantys Jose Perezas ir Flavia Lavorino dar nesusitiko su mažyliu Manu, kurį Kijeve, už beveik 13 tūkst. km, pagimdė surogatinė motina.

Susitikti jie negali dėl dabar visame pasaulyje taikomų keliavimo ribojimų ir uždarytų sienų.
Argentiniečiai tėvai matė tik Manu nuotraukas ir vaizdo įrašus. Dabar jie bando rasti būdų atvykti pas savo naujagimį į Ukrainą.

Kol kas jiems sunkiai sekasi gauti leidimą, mat Ukraina kovą įvedė draudimą užsieniečiams pakliūti į šalį.

Šie argentiniečiai yra viena iš daugelio porų Europoje ir Jungtinėse Valstijose, negalinčių pasiimti savo kūdikių, kuriuos Ukrainoje pagimdė surogatinės motinos. Šioje šalyje surogatinė motinystė yra legali.

Viešbutis „Venecia“, kuriame šiuo metu savo tėvų laukia Manu ir kiti vaikai, priklauso klinikai „BioTexCom“. Klinika paskelbė kūdikių vaizdo įrašą, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį ir paskatinti Ukrainos vyriausybę sparčiau veikti.

Vyriausybė aiškina galinti leisti tėvams atvykti į Ukrainą tik tuo atveju, jei sulaukia prašymo iš atitinkamos ambasados.

F. Lavorino sako, kad poros nusivylimą dar labiau sustiprino ženklai, jog atnaujinama daugiau skrydžių ir kitos poros, panašu, gali su diplomatine pagalba pasiekti Kijevą.

Dėl koronaviruso pandemijos žmones visame pasaulyje varžo ribojimai. Pandemija jau nusinešė daugiau nei 320 tūkst. žmonių gyvybes, patvirtinti beveik penki milijonai užsikrėtimo atvejų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai