Ukrainos pajėgoms fronte padeda kovotojai iš užsienio (0)

33407
REUTERS
2023 m. sausio 5 d. 13:19
Netoliese Rusijos kontroliuojamo Ukrainos Donecko regiono Kreminos miesto treniruojasi į pagalbą Ukrainos pajėgoms atvykę kovotojai iš užsienio. Tarptautinis legionas, žinomas kaip „Karpatska Sič“ batalionas, sudarytas iš dešimčių įvairių tautybių kovotojų, kurie dar suskirstyti į tris grupes: ispanakalbių, anglakalbių ir ukrainietiškai kalbančių. Legiono vadas, prisistatantis slapyvardžiu Svotas, sako, jog savanoriai iš užsienio Ukrainos kovoje su Rusija labai svarbūs.

„Sunku deramai įvertinti tų vyrų indėlį į mūsų bataliono veiklą. Tie žmonės mums gyvybiškai svarbūs. Jie pasiruošę kovoti, teisingai mąsto, nori kariauti. Maždaug 60 proc. jų mūšiuose pasirodo tiesiog puikiai. Jie mums padeda, vykdo visas jiems patikėtas užduotis, užduoda labai mažai klausimų. Viską jiems paaiškiname, jie puikiai supranta, ir sulaukiame norimų rezultatų“, – sako „Karpatska Sič“ bataliono vadas 59 metų Svotas.

41 metų karys iš Kolumbijos Juanas Pablo Hurtado, į Ukrainą atvykęs dar kovą, sako, kad šis karas jam absoliučiai nauja patirtis lyginant su ankstesne, įgyta kovojant su maištininkais gimtinėje.

Prieš mėnesį iš Brazilijos į Ukrainą atvykęs Guerreiro sako matęs labai daug sužeistų, bet vis tiek yra pasiryžęs kautis iki pabaigos.

Tarptautinio „Karpatska Sič“ legiono lyderis Nazas – Argentinoje 21 metus pragyvenęs ukrainietis. Kai vasario 24 dieną Rusija užpuolė Ukrainą, jis jau balandžio 1 dieną buvo grįžęs į tėvynę ir kartu su broliu pasisiūlęs tapti savanoriais. Po dviejų mėnesių fronte jo brolis žuvo.

Pastarosios savaitės fronte iš tiesų siaubingos, intensyviausiai mūšiai verda aplink Bachmuro miestą. Vadai situaciją vadina „tikra mėsmale“. Rusijos pajėgos iš paskutinių stengiasi prasiveržti tiesiogine to žodžio prasme lipdamos per saviškių lavonus. Ten, anot Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado, generolo Valerijaus Zalužno, situacija išlieka pati sudėtingiausia.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai