Ukrainos kariuomenė gali ir yra pasiruošusi atremti bet kokias atakas (4)

110199
REUTERS
2021 m. lapkričio 29 d. 13:54
Ukrainos kariuomenė gali ir yra pasiruošusi atremti bet kokias atakas, pareiškė Ukrainos kareivis Oleksandras, stovėdamas apkasuose, iškastuose vos už keleto šimtų metrų nuo Rusijos remiamų separatistų, kurie, kaip ir dešimtys tūkstančių Rusijos kareivių, gali užpulti Ukrainos kariuomenę.

Ukrainos karinė žvalgyba praėjusią savaitę pranešė, kad prie sienos su Ukraina Rusija sutelkė daugiau nei 92 tūkst. kareivių ir ruošiasi pulti sausio mėnesio pabaigoje arba vasario mėnesio pradžioje. Maskva tokius teiginius vadina klaidingais ir keliančiais bereikalingą paniką. Į NATO įstoti norinti Ukraina taip pat kaltina Maskvą remiant separatistus šalies rytinėje dalyje nuo 2014 metų vykstančiame konflikte.

Rusija nurodė įtarianti, jog Ukraina ketina jėga susigrąžinti separatistų kontroliuojamą teritoriją, tačiau penktadienį, lapkričio 26 d., prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė, kad Kijevas neturi tokių planų ir kad Rusijos retorika, prieštaraujanti Ukrainos siekiui įstoti į NATO, yra nerimą keliantis signalas.

Ukrainos vadovas pabrėžė, kad šalies pajėgos kontroliuoja pasienį ir yra visiškai pasirengusios bet kokiai eskalacijai. Anksčiau šiais metais Ukraina gavo didelę amunicijos ir raketų „Javelin“ siuntą iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Kareiviai pridūrė, kad kariuomenė taip pat gavo mortyrų ir turkiškų kovinių dronų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai