Ukrainos kariai susiduria su šalčiu ir pažliugusiais apkasais, bet optimizmo nepraranda (0)

34600
REUTERS
2022 m. lapkričio 30 d. 14:17
Antradienį, klampodamas per purvą netoliese rusų pozicijų Donbase, Ukrainą nuo Rusijos ginantis Petro papasakojo, kaip jo daliniui teko iš apkasų kibirais semti vandenį.

„Ką aš jums pasakyti? Mums čia daugiau ar mažiau viskas gerai, bet sunkiau dėl lietaus ir lengvo šaltuko. Toks pelkynas. Patys matote. Šiandien gal kiek sausiau... Bet viskas gerai, laikomės, nepasiduodame“, - sako Petro.

Smarkus lietus ir lengvas minusas situaciją fronte, kur jau dešimtą mėnesį kariauja dešimtys tūkstančių rusų ir ukrainiečių, neabejotinai apsunkina. Lapkritį iš Rusijos atsiėmusi Chersoną, dabar Ukraina nori išlaikyti iniciatyvą mūšio lauke, nors sudėtingėjančios sąlygos ir trukdo lengvai judėti, savo daro ir šaltis.

Pietinėje Donbaso dalyje su rusais besikaunantys ukrainiečiai „Reuters“ žurnalistams aprodė purvinas sąlygas, kokiomis dabar gyvena.

Kariai sako, kad tikslios vietos, kur dabar yra dislokuoti, išduoti negali. Nepaisant sudėtingų sąlygų, Ukrainos tankui pavyko įveikti purvo ruožą ir apšaudyti Rusijos taikinį.

Žiema tiek Kyjivo, tiek Maskvos pajėgoms suteikė galimybių kiek atgauti jėgas.

Dalis karybos ekspertų teigia manantys, kad Ukraina pabandys dar labiau spausti Rusijos pajėgas, kad šioms nepavyktų atsigauti ir įtvirtinti pozicijų.

Londone veikiančio „Royal United Services Institute“ analitikas Jackas Watlingas tviteryje pareiškė, kad žiema išeis į naudą būtent Ukrainos pajėgoms. Jo teigimu, Ukrainos kovos pozicijos deramai paruoštos šaltam klimatui, kariai nešąla.

Visai kitokia situacija Rusijoje: šalies šauktiniai neturi nei patirties, nei įgūdžių, kaip ilgą laiką veikti mūšio lauke, dauguma neturi tinkamų drabužių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai