Ukrainos kariai prašo daugiau tankų: kai prasideda mūšis, rusai žiūri į mus kaip į kamikadzes (0)

38044
REUTERS
2023 m. sausio 24 d. 09:13
Kareiviai prie fronto linijos Donecke prašo tankų, kad galėtų įveikti Rusiją. Ukrainietis karys Sviatoslavas iš tankų brigados netoli Bachmuto teigė, kad Ukraina gauna daug tarptautinės paramos, tačiau kare su Rusija jos reikia kur kas daugiau.

Penktadienį Vokietijoje vykusi Ramšteino konferencija baigėsi be Vakarų sąjungininkių įsipareigojimo nusiųsti Ukrainai daugiau kovinių tankų, nepaisant prezidento Volodymyro Zelenskio raginimo paspartinti karinės paramos teikimą.

JAV pasakė, kad greitu metu tikrai nesiųs „Abrams“ tankų, nes ukrainiečiams kariams logistikos požiūriu būtų labai sunku naudoti amerikietiškus tankus dėl jų priežiūros ir degalų kiekio.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas vis dar neapsisprendžia, ar atverti kelią vokiškų tankų „Leopard 2“ tiekimui į Ukrainą. Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock pareiškė, kad Berlynas netrukdys, jei Lenkija nuspręs nusiųsti į Ukrainą tankus „Leopard“.

Lenkijos vyriausybės vadovas M. Morawieckis teigė nesuprantantis, kas dar turi įvykti, kad Berlynas „atmerktų akis ir pradėtų veikti pagal Vokietijos potencialą“.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas neatmeta galimybės, kad Ukrainai bus tiekiami prancūzų gamybos pagrindiniai koviniai tankai „Leclerc“.

Prezidentas teigė, kad šis klausimas artimiausiomis dienomis ir savaitėmis bus aptartas su sąjungininkėmis, tokiomis kaip Vokietija.

„Mūsų kariuomenė ginkluotė – septinto dešimtmečio, jų – devinto dešimtmečio. Tai – didelis skirtumas. Mes gauname „Bradley“ kovos mašinų, kurios gali kovoti prieš tankus. Kaip jausis pėstininkai? Be abejonės – užtikrinčiau. Ir jie nesislėps už mūsų, už tų „karstų“, – sako Ukrainos karys.

Iki šiol Ukrainai nebuvo pristatyta jokių Vakaruose pagamintų pagrindinių kovinių tankų, kad ji galėtų gintis nuo agresorės Rusijos. Kol kas iš NATO sąjungininkių tik JK sutiko siųsti tankus Ukrainai – 14 britų kariuomenės tankų „Challenger 2“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai