Ukrainos ginkluotosios pajėgos ir toliau daro pažangą, Rusija išplatino medžiagą kaip netoli fronto rengia rezervistus (0)

4245
REUTERS
2022 m. spalio 5 d. 14:11
Chaotiškai vykstant mobilizacijai Rusijoje, internete pasipylė vaizdai, kaip į frontą be žadėtų apmokymų siunčiami net karinės patirties neturintys ar sergantys sunkiomis ligomis vyrai, kaip rezervistai „apginkluojami“ surūdijusiais automatais arba iš jų komisariatuose atimami už asmenines lėšas įsigyti šalmai, vaistinėlės, kita ekipuotė.

Kremliaus propagandistai ėmėsi taisyti situaciją išplatindami vaizdo reportažą, kaip rezervistai rusų kontroliuojamoje Donecko srityje dalyvavo karinio parengimo mokymuose, nepaisant to fakto, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos buvo nustumtos atgal dviem kryptimis.

Šie vyrai neseniai gavo šaukimus, Vladimirui Putinui paskelbus dalinę mobilizaciją, ir atvyko į teritorijas, esančias netoli fronto linijos. Kariniai instruktoriai mokė naujokus šaudyti iš ginklų ir prieštankinių granatsvaidžių.

Maksimas, vienas iš rezervistų, prisipažino verčiau būtų likęs namuose.

Mobilizacija buvo paskelbta Ukrainai rugsėjo mėnesį pradėjus sėkmingą kontrpuolimą Charkivo srityje, kai Rusijos kariuomenė buvo priversta palikti keletą strategiškai svarbių miestelių ir kaimų.

Netrukus Maskva oficialiai aneksavo keturis Ukrainos regionus, surengusi plačiai diskredituotus „referendumus“. Šiuos veiksmus pasmerkė Kyjivas ir tarptautinė bendruomenė.

Vykdydamos puolamąsias operacijas, Ukrainos ginkluotosios pajėgos ir toliau daro pažangą. Ukrainiečių kariai žengia į priekį tiek ties fronto linija šalies šiaurės rytuose, tiek pietuose. Jie dar labiau veržiasi link Rusijos okupuoto Chersono miesto, antradienį pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai