Ukrainos fronte sužeistiems kariams padeda paramedikas savanoris iš Lenkijos medikai evakuoja mūšiuose sužeistus karius, o paprasti žmonės laukia eilėse prie duonos (0)

401
REUTERS
2023 m. sausio 25 d. 12:35
34 metų akademikas ir Lenkijos žiniasklaidos sferoje dirbantis Damianas Duda pirmą kartą kaip savanoris fronto paramedikas į Ukrainą išvyko būdamas 25 metų dar 2014 metais.

Praėjus beveik dešimčiai metų Rusija su nauja jėga įsiveržė į Ukrainą, tad lenkas subūrė šešių mūšio lauke patyrusių profesionalų, dirbusių Sirijoje bei Irake, komandą ir vėl išvyko į Ukrainą.

Maža to, jie pradėjo savo misiją Ukrainos fronte filmuoti, o turinys socialinėje žiniasklaidoje renka daugybę peržiūrų.

Nė vienas šios savanorių komandos narys už savo darbą negauna jokio atlygio ar kompensacijų, visi į karo zoną vyksta laisvu nuo pagrindinio savo darbo metu. Visi jie iš Lenkijos, priglaudusios daugiau nei 1,5 mln. pabėgėlių iš kaimyninės Ukrainos; šalies, kuri yra viena iš aktyviausiai Kyjivą ginklais remiančių šalių. Jeigu savanoris paramedikas žūtų, Lenkijos valdžia jo šeimai neišmokėtų jokios kompensacijos, patikslina D. Duda.

Be to, parsigabenti palaikus taip pat turėtų veliono šeima.

D. Duda sako, kad karas jį išmokė gyvenime džiaugtis ir branginti net menkiausius dalykus.

Rytiniame Ukrainos Donecko regione danguje skraido ne paukščiai, o karo aviacija, tačiau gyvenimas iš paskutiniųjų nesustoja: medikai evakuoja mūšiuose sužeistus Ukrainos karius, o paprasti žmonės laukia eilėse prie duonos.

Ukrainos oro gynyba aktyviai dirba netoliese Soledaro miesto. Prieš savaitę privati Rusijos karybos bendrovė „Vagner“ paskelbė, esą, perėmė miesto kontrolę.

Kol sužeisti kariai keliavo į greitosios medicinos pagalbos automobilius, vietos gyventojai lauke rikiavosi prie savanorio Jurijaus dalijamos duonos.

Ukrainos pajėgos neigia, kad Rusijai pavyko perimti Soledaro kontrolę. Jeigu Soledaras atsidurtų Rusijos rankose, padidėtų spaudimas kaimyniniam Bachmutui, sako gynybos analitikai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai