Ukrainos atsakas Rusijai: surengė aukščiausio lygio pratybas (8)

13131
REUTERS
2020 m. rugsėjo 24 d. 17:43
Reaguodama į karinius mokymus „Kaukazas 2020“ kaimyninėje Rusijoje, Ukraina rengia dideles karines pratybas, siekdama pademonstruoti savo kariuomenės pasirengimą atremti bet kokį puolimą iš Rusijos pusės, trečiadienį (rugsėjo 23 d.) pranešė Ukrainos kariuomenė.

Rusijos, pradėjusios strategines pratybas pirmadienį (rugsėjo 21 d.), ir Ukrainos santykiai sugedo 2014 m., kai Maskva užgrobė kaimyninei valstybei priklausantį Krymo pusiasalį.

„Šios pratybos yra nepaprastai svarbios – tai nėra eiliniai kariniai mokymai. Šios pratybos rengiamos tokiomis sąlygomis, kurios yra labai panašios į realias. Tos sąlygos yra itin artimos tikram karui. Dėl šios priežasties, esu tikras, pademonstravome savo partnerėms... Žinau, kad Didžioji Britanija ir kitos mūsų NATO partnerės įsitraukė į šias pratybas. Tai proga joms pastebėti, jog karas rytinėje šalies dalyje išmokė mus daugybės dalykų – jie mato, kad mūsų karių pasirengimas yra aukščiausio lygio“, - sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Sausumoje vykstančiose pratybose dalyvauja apie 12 tūkst. karių ir dešimtys šarvuočių. Sausumos mokymai – didesnės apimties pratybų, apimančių ir karinio jūrų laivyno pajėgas Juodojoje jūroje, dalis. Ukrainos ir Jungtinių Valstijų specialiųjų operacijų pajėgos atskirai tęsia dar vieną bendrų karinių pratybų seriją. Šiose pratybose dalyvauja CV-22 „Osprey“ kariniai orlaiviai. Pratybos prasidėjo praėjusią savaitę, prabėgus kelioms dienoms po to, kai Rusija pradėjo karines pratybas drauge su kaimyninės Baltarusijos pajėgomis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai