Ukrainoje nusileido lėktuvas su evakuotais žmonėmis (0)

10464
REUTERS
2020 m. vasario 20 d. 16:27
Ketvirtadienį į specialią Charkovo oro uosto aikštelę atskrido lėktuvas su iš Kinijos evakuotais Ukrainos gyventojais ir užsieniečiais. Pranešama, kad lėktuve buvo 45 ukrainiečiai ir 27 užsienio gyventojai. Iš viso lėktuve buvo 94 žmonės, įskaitant ekipažą ir medicinos darbuotojus.

Skelbiama, kad lėktuvas 9.40 val. vietos laiku nusileido Kijevo Borispolio oro uoste degalų papildymui, o paskui nuskrido į Charkovą. Ukrainos gyventojai nenorėjo, kad šalyje leistųsi lėktuvas su evakuotaisiais iš Kinijos Hubėjaus provincijos.

Žmonės nuogąstauja, kad jie gali būti užsikrėtę koronavirusu, nors pareigūnai ir tvirtina, kad tokio pavojaus nėra. Protestuotojai iš Naujųjų Sanžarų kaimo blokavo kelią, vedantį į sanatoriją, kur dvi savaites karantino sąlygomis bus laikomi parvykusieji. Tvarką palaiko šimtai policijos pareigūnų.

Protestai paskatino šalies prezidentą Volodymyrą Zelenskį paskelbti pareiškimą, kuriame žmonės raminami, esą, nėra jokio pavojaus, o pareigūnai daro viską, kad virusas neplistų Ukrainoje.

Vietos gyventojai išsigando kaimynystės su karantino sąlygomis laikomais asmenimis galimybės ir protestuodami blokavo kelią M-22, jungiantį Poltavą ir Aleksandriją.

Ryte protestuotojai trumpai sukonfliktavo su policijos pareigūnas. Kaip teigia protestuojantieji, jeigu karantinuoti asmenys atvyks į Naujuosius Sanžarus, „jie degins padangas, guls po ratais ir kitaip blokuos valstybinį kelią“.

Raminti įsiaudrinusių gyventojų atvyko Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas. Jis patikino, kad iš Kinijos atvykstantys žmonės jau perėjo 10 dienų karantiną, jiems jokie ligos simptomai nepasireiškia. Ukrainos prezidentas V. Zelenskis pranešė, kad evakuotieji bus izoliuoti ir stebimi 14 dienų.

Ukrainos prezidentas pažymėjo, kad bakteriologinio pavojaus nėra, tačiau nurodė, kad yra kita problema – neigiamas žmonių požiūris į tautiečius, kurie buvo sugrąžinti iš Kinijos.

Jis pažymėjo, kad kitose šalyse, kurios evakavo iš Uhano savo piliečius, žmonės sugrąžintuosius palaikė ir džiaugėsi, kad šie pagaliau sugrįžo namo.

V. Zelenskis atkreipė dėmesį į tai, kad ne visi ukrainiečiai elgiasi vienodai ir pridūrė, kad blokuodami trasas ir ligonines ukrainiečiai demonstruoja toli gražu ne geriausią savo charakterio pusę.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai