Ukrainoje į šaldomus traukinių vagonus kraunami nukautų rusų karių kūnai — tikimasi iškeisti į karo belaisvius

31850
REUTERS
2022 m. gegužės 25 d. 14:55
Ukrainoje renkami per mūšius nukautų rusų karių palaikai, lavonai traukiami iš seniau okupantų rankose atsidūrusių miestų griuvėsių.

Nustatyti žuvusiųjų tapatybes padeda viskas — nuo DNR tyrimų iki tatuiruočių. Viliamasi, kad palaikus pavyks išsikeisti į Rusijoje laikomus karo belaisvius.

Savanoriai jau padėjo Ukrainos kariams šiaurrytiniame Charkivo regione, iš kur Rusijos pajėgos pastarosiomis savaitėmis pasitraukė, surinkti šešiasdešimties karių palaikus, jie sukrauti į šaldomą traukinio vagoną.

Lavonai kartais naudojami mainams į karo belaisvius, kitais kartais ­į nukautus Ukrainos karius, paaiškina misiją koordinuojančių Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinio ir civilinio bendradarbiavimo atšakos kapitonas Antonas Ivanikovas. Mainuose itin didelę vertę turi aukšto rango kariškių palaikai.

Palaikai traukiniu keliaus į Kyjivą, kur veikia derybų komanda. „Reuters“ komanda dalyvavo operacijoje Mala Rohanės kaime netoliese Kyjivo ir savo akimis matė, kaip savanoriai virvėmis iš šulinio, esančio tarp dviejų per apšaudymą smarkiai nukentėjusių namų, ištraukė dviejų Rusijos karių palaikus.

Bent vieno iš jų rankos surištos, o tai, anot A. Ivanikovo, ženklas, kad jie tokio likimo sulaukė už dezertyravimą.

Du savanoriai vynioja palaikus į baltą plastiką ir kelia į laukiančią greitosios pagalbos mašiną. Dar vieną lavoną savanoriai atkasė negiliame kape, prie kurio ant kartono lakšto buvo parašyta „Čia palaidotas okupantas iš Rusijos“, nurodytas kario vardas ir laidojimo data. Ketvirtasis lavonas — vienas iš dvylikos, per tris dienas rastų kaime — buvo išvilktas iš vietos gyventojos Tatjanos namų rūsio.

Kai į kaimą atvyko Rusijos pajėgos, kariai Tatjaną ir jos šeimą uždarė rūsyje, o patys okupavo namą, „Reuters“ pasakoja moteris. Neilgai trukus jiems pavyko pabėgti. Kai grįžo namo, Ukrainos pajėgos jau buvo išstūmusios Rusijos armiją. Tatjana rado išplėštus ir nusiaubtus namus nei rusų kario lavoną rūsyje.

Kol Ukrainos kariai ieško okupantų palaikų aplink Kyjivą, maždaug už 240 kilometrų į pietryčius ir toliau verda intensyvios kovos Donbase.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai