Rytinių Ukrainos teritorijų kalvose ir slėniuose šalies artilerija su rusų dronais, kurie taikosi į tokius vertintus artilerijos ginklus kaip savaeigė „Panzerhaubitze 2000“, kasdien žaidžia katę ir pelę.

Okupantų pajėgos pastaruoju metu itin intensyviai vykdo sausumos atakas palei visą tūkstančio kilometrų fronto liniją Ukrainos rytuose ir pietuose, grasindamos Kyjivo kontroliuojamiems pramoninio Donecko didiesiems miestams.

Ukrainiečių kontratakų veiksmai itin svarbūs norint atremti nesiliaujančią priešo ugnį, sudarančią palankias sąlygas rusų progresui. 43-ojo Ukrainos artilerijos dalinio vyrai sako vis dažniau patiriantys priešo dronų, kuriais pastaruoju metu rusai aktyviai kliaujasi, persekiojimą, tačiau pasiduoti neketina.

Iš vakarinės Ukrainos kilęs Liova sako, kad jo dalinys modernių rusų „Lancet“ dronų tiesioginių atakų patyrė keturis kartus. Už tai, kad kariai praktiškai nenukentėjo, reikia dėkoti šarvuotai vokiškai haubicai „Panzerhaubitze“.

Rusijos žvalgybos dronai, tokie kaip „Orlan” arba pažangesni „Supercam“ – labai svarbus niuansas, paaiškina to paties taktinio kovos padalinio karys Andrijus Stavnyčas.

Priešų stebėsenos dronai Ukrainos artilerijai žymiai pavojingesni nei okupantų priešraketinis radaras. Vokiečių suteikta „Panzerhaubitze“ nuolat keičia savo slėptuvės vietą dalinio pozicijų, kurių ukrainiečiai prašo neatskleisti, perimetre. Nuo priešo dronų haubicą saugo tanki medžių lapija ir rankų darbo mediniai rėmai, ant kurių klojama miško maskuotė.

Kaip ir kiti Ukrainos artilerijos elementai, 43-asis Ukrainos artilerijos dalinys susiduria su sviedinių trūkumu, kuris kaip reikiant apriboja „Panzerhaubitze“ potencialą. Ukrainos pajėgos visoje fronto linijoje su didžiuliu nerimu laukia, kada juos pasieks tiek ilgai užtrukęs 61 mlrd. dolerių JAV karinės paramos paketas. „Panzerhaubitze“ įgula sako, jog labiausiai stinga 155mm kalibro sviedinių, kurie tokiomis sąlygomis efektyviausi, jų nuotolis apie keturiasdešimt kilometrų.