Ukrainai nerimaujant dėl karo grėsmės, šalies mokyklose mokiniai mokomi atpažinti sprogmenis (0)

38748
REUTERS
2022 m. sausio 28 d. 13:40
Kaip manote, kiek sprogmenų tilptų į šį žaislą?“ – vienos mokyklos Kijeve mokinių klausia išminuotojų tarnybos darbuotojas, rodydamas jiems pliušinę pelėdą.
Šiemet jau keliuose Ukrainos miestuose mokyklos sulaukė melagingų pranešimų apie sprogmenis ir evakavo mokinius. Todėl šioje mokykloje surengti specialūs mokymai.

Pliušinėje pelėdoje telpa kilogramas sprogmenų – jų pakaktų nužudyti visus, esančius 5 metrų spinduliu ir sužeisti, esančius iki 15 metrų spinduliu, paaiškino paaugliams vyresnysis išminuotojų būrio vyresnysis inspektorius Oleksandras Ščerbinas. Jis parodė mokiniams filmuotos medžiagos apie tai, kaip sprogdinami pastatai, kaip skrieja mirtinai galintys sužeisti šrapneliai, pademonstravo, kaip atpažinti savadarbius sprogmenis.

Mokykloje pasigirdus sirenai, prasidėjo evakuacija. 365-i 6–16 m. amžiaus mokiniai sustojo apsnigtame mokyklos kieme.

Ukrainos valdžia kaltina Rusiją dėl padažnėjusių melagingų pranešimų apie sprogmenis ir laiko tai hibridinio karo aspektu.

Šiemet Ukrainos saugumo tarnyba sulaukė jau 300 melagingų pranešimų apie sprogmenis, pernai metais sulaukta net 1 100 tokių melagingų pranešimų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai