Ukraina rengiasi galimam Rusijos puolimui: Kyjivo gynybos grupuotės daliniai nuolat tobulina savo įgūdžius pratyboseBaltarusijoje irgi vyksta bendros pratybos su rusais (0)

2492
REUTERS
2023 m. vasario 2 d. 17:38
Ukrainos kariškiai, ruošdamiesi galimam puolimui iš Baltarusijos, aplink sostinę ir Kyjivo srityje sudarė kelias galingas gynybos linijas.

Kyjivo gynybos grupuotės daliniai nuolat tobulina savo įgūdžius.

Nesnaudžia ir priešai. Baltarusijoje vyksta bendros pratybos su rusais.

Ukrainos kariškiai neatmeta, kad Rusija gali surengti plataus masto puolimą iki vasario 24-osios – įsiveržimo metinių, tačiau abejoja, ar rusai iki šios datos įstengs surinkti galingą kariuomenę.

Karo ekspertai mano, kad V. Putino dėmesys Ukrainos pasienio regionų apšaudymui tikriausiai turi dvejopą tikslą. Jis tęsia informacinę kampaniją, kurios tikslas yra pristatyti karą Ukrainoje kaip grėsmę Rusijos piliečiams. Antrasis tikslas – atitraukti ir išsklaidyti Ukrainos pajėgas šalies rytuose, nukreipiant jas į šiaurės rytų pasienio zonas. Grėsmė iš Belgorodo, Briansko ir Kursko regionų šiaurėje ir šiaurės rytų Ukrainoje greičiausiai yra bandymas priversti Kijevą dislokuoti šioje teritorijoje savo dalinius apsisaugoti nuo tokių išpuolių, taip išsklaidant ukrainiečius karius prieš tikėtiną naują Rusijos puolimą artimiausiais mėnesiais.

Rusija rengia naują masinę raketų ataką prieš taikinius Ukrainoje, ketvirtadienį pranešė Ukrainos Pietų operatyvinės karinės vadovybės jungtinio spaudos centro vadovė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai