Ukraina prie sienos su Baltarusija pradėjo „specialią operaciją“ (0)

9659
REUTERS
2021 m. lapkričio 24 d. 17:06
Ukraina, kuri kaltina Rusiją karių telkimu prie jos sienų ir baiminasi, kad Baltarusija gali pradėti siųsti migrantus į jos teritoriją, trečiadienį pradėjo operaciją, skirtą sustiprinti jos sienas.

Anot Ukrainos sienos apsaugos tarnybos, šioje „specialioje operacijoje“ prie šalies sienos su Baltarusija dalyvauja Nacionalinės gvardijos kariai, policijos pareigūnai, ginkluotosios pajėgos ir kitų rezervų kariai

Ukraina prie savo sienos su Baltarusija dislokavo 8,5 tūkst. papildomų karių ir baiminasi, kad gali būti įvelta į migrantų krizę, kurios metu prie Europos Sąjungos (ES) išorinių sienų iš Baltarusijos atvyko tūkstančiai migrantų. Briuselis kaltina Minską dirbtinai sukūrus šią krizę, tačiau pastarasis kaltinimus neigia.

Kijevas taip pat nerimauja, kad prie šalies sienos su Baltarusija gali įvykti karinis puolimas. Ukrainos karinės žvalgybos vadovas praėjusį savaitgalį leidiniui „The Military Times“ teigė, kad Rusija prie Ukrainos sienų sutelkė daugiau kaip 92 tūkst. karių ir rengiasi iki sausio pabaigos ar vasario pradžios inicijuoti puolimą.

Du JAV pasiųsti patruliniai laivai Ukrainos kariniam jūrų laivynui stiprinti antradienį atplukdyti į pietinį Odesos uostą, Vakarų šalims baiminantis, kad Rusija galbūt rengia invaziją į kaimyninę šalį. Du „Island“ klasės patruliniai kateriai, kurie yra Vašingtono saugumo pagalbos paketo dalis, į Juodosios jūros uostą buvo atgabenti krovininiu laivu.

Kartu su kitais dviem tokio pat tipo laivais, kuriuos Ukraina gavo 2019 metais, šie kateriai užtikrins Ukrainos „jūrų saugumą“ Juodojoje ir Azovo jūrose, sakoma Gynybos ministerijos pranešime.

Maskva atmeta vis gausėjančius Vakarų tvirtinimus, kad Rusija galimai ruošiasi įsiveržti į Ukrainą.

Atstovas žiniasklaidai Dmitrijus Peskovas taip pat sakė, kad bet kokie JAV veiksmai siunčiant daugiau technikos ir karinių patarėjų į Ukrainą tik dar labiau padidins įtampą.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba gyrė Vašingtono karinę pagalbą, sakydamas, kad Ukraina per pastarąsias savaites gavo ginklų ir technikos, kurie yra dalis naujo 60 mln. dolerių paketo, apie kurį anksčiau šiais metais paskelbė JAV prezidentas Joe Bidenas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai